bugün

cagri kodu teq olan mezarlik havaalani ornegi.
1998 yılında hizmete giren Çorlu Hava Meydanının şehre uzaklığı 15 km olup, sivil-askeri kategoridedir. Pist 3000x45 boyutlarına sahip olup beton kaplamadır.

Yolcuya açık alanlar 2145 m2 olup 297 araçlık otopark kapasitesine sahiptir.
pek çok dizi ve sinema filmi çekimine ev sahipliği yapmış havaalanıdır.
icao kodu ltbu'dur.
son yıllarda büyük gelişme gösteren, bir aralar lufthansa'nın boeing 747'sini gördüğüm havaalanıdır. çevremdekiler hala ısrar ediyorlar gördüğümün boeing 747 olmadığı konusunda. pist durumu hakkında pek bilgim yok, böyle büyük bir uçağın iniş yapmasına müsait olup olmadığını bilmiyorum ama 50 metre mesafe varken uçağı yanlış görmüş olamam. hayvan gibi de lufthansa yazıyordu. karayoluyla gelmediyse, boeing 747'nin inip kalkabildiği bir havaalanı burası.

ha diyeceğime geleyim efendim, son zamanlarda hepten azmıştır bu havaalanı. çorlu belediyesi sadece kaldırım yaparken ve yollar affedersiniz bok gibiyken, bu havaalanının yanındaki yol, dünyada görebileceğiniz en temiz ve güzel yoldur. bir rivayete göre arıza çıkarsa uçaklar iniş yapabilsinler diye yapılmıştır.

ayrıca bu havaalanından artık sabah saatlerinde türk havayolları'na ait onlarca uçak kalkış ve iniş yapmaktadır. bizim okulun hemen üzerinden uçuyorlar, böyle fiuuu sesleri duyulabiliyor pencere açıldığında, tekerlekleri henüz toplamamış oluyorlar falan. çok güzel lan.

ha bir de bu sabah gözlerimle boeing 747'nin indiğini gördüm. içimde tarifi imkansız bir coşku var lan. bu boktan yere boeing 747 iniyor, belki 10-15 saat yolculuk yapmış, yüzlerce insan taşıyan bir uçak iniyor. vay be.

bazen kapak falan fırlatıyorum uçaklara ama henüz tutturamadım.