bugün

en ufak bir durumdan bir kazanç/tebessüm edilecek bir durum çıkartan hesapçı adam tipi.

mesela bu adam ayran almaz para vermemek için. önceden aldığı yoğurtların bayatlamasını bekler, ayran yapar, beleşin tadını alır, lıkır lıkır içer...
Çok küçük hesapları cimri insanlar yapar, varyemez amcadır, burhan altıntop'da olabilir.
deli eder insanı en ufak birşeyde problem çıkarmaya hazırdır kendisi. sürekli aklında birşeyler dolaşır. kafanı karıştırmak için uğraşır. herseferinde istediğine ulaşır sinsice.
2010'a gelmişiz. hala ekşi sözlükten başlık araklamaz bu adam heralde. sanmam. küçük hesaplarla uğraşmasından dolayı şey ettim.
2+2=7
ama bunu da beceremiyor.
(bkz: küçük deniz balığı)
ekşi sözlük'ten başlık araklar. dimi?
- çok küçük hesapların adamısın be necati,

* bunların hepsi yalan, bana karşı asimetrik savaş yapıyorsun,

- efendim anlamadım...!!'^+%&//
broker diye bilinen borsayla uğraşan insan tipidir. Mesela dohol 0,93 ile 0,96 arasında dalga yapmasının hesabını yapar. Böylelikle oturduğu yerden yüklü miktarda paralar kazanır.
matematiği zayıf olan adamdır. *
bakkalda,markette kola alırken buzdolabın en arka tarafındaki en soğuk kolayı alan adamlardır aynı zamanda.
volfied oynarken küçük de olsa ne kadar alan çevirsem kardır diyen adamdır.
nasıl olsa cennette yerim diye dünyada avakado yemeyen adamdır aynı zamanda.
(bkz: mini çakal)
bizim arkadaşların içinde bulunduğu haldir..'olum 2 lira versene bozuğum yok benim' bu kişi her zman bütün taşır.. 'len godum yamyamı geçen sana çayı ben ısmarladım, 2 lira almıştın zaten, hesaplattırma şimdi bana herşeyi' gibi sözcükleri sarfeden ve ettiren kişilerdir..
vizyonu, hayali, amacı olmayan biridir. kendini küçük, gereksiz işlerle tatmin eder.
25 lira chip para veriyor diye 3000 lira limitli kredi kartını kabul eden ve daha sonra borç içinde yüzendir.*
şehirlerarası otobüste, görevlinin yaptığı bütün hizmetleri boş geçmeyen adamdır. kolonyaysa kolonya, suysa su, kekse kek. fazladan şeker istemeyi de ihmal etmeyendir.
(bkz: ayrıntıcı)
(bkz: mikrocerrahi zaten)
aldığı bi milyonluk çorabın hediye pakedi yapılmasını isteyen sığır sikidir.
ki bu ambalaj ileride arkadaşına doğum gününde hediye edeceği deniz kabuğunu içine koyması için fevkalade gerekli bişeydir.