bugün

Öğretilsin hiç bir zararı yok. Çocukların tarihi öğrenmesi kemalist olacağı anlamına gelmiyor. Benim çocuk seviyor atatürk ü de dinini peygamberinide. Ne dinsiz ne de atasız kalsın.
bu yapılması gereken en gerekli durumlardan biridir fakat bunu öğretecek eğitim sistemi mevcut değildir. Çocuğa aktarımı sırasında sanki onu bu genel hayatın içersinde yer vermek gerekir diye düşünüyorum bundan dolayı daha net bir Atatürk profili çıkaracaktır çocuğun karşısına.
hain dedenin kellesini nasıl kestiğini öğrenmeni istiyor olabilirler.
(bkz: kurucu liderini düşman gören halk)ın yaşadığı ülkede tepki görendir. çomar her daim çomar.
Hiçbir şey ve kişi zorla anlatılmamalı. Siz herkesi objektif anlatın. Çocuk deyip geçmeyin öğrenci kimin lider kimin çapulcu olduğunu anlayacaktır. Uçakla kaçan mı cephede koşan mı Gazi her akıl kolayca ayırt edebilir.
memleketini, yaşadığı ülkeyi kimlerin, ne şartlar altında kurtarıldığını öğrensin de birileri gibi şerefinden yoksun kalmasın. Türk olmanın değerini, birilerinin onu hiç tanımadan ne çok sevebileceğini, vefayı, sadakati, minnetin ne olduğunu öğrensin.