bugün

çocukluktan beri ateşe ilgi duyarım oynarım, kızkaçıran, torpilve ufo vb şeyler hayatımın vazgeçilmezleridir. mahallede top oyanayacak yer olmadığı için caminin bahçesind oynardık hocada hep kızar kovalardı bizi yine böyle bir günde hoca kızıp kovaladı bizi ben kaçamadım elini alıp bit güzel dövdü beni cami hocası ama yinede pezevenk demek istiyorum kendisine. neyse dayagımı bir güzel yedikten sonra buna küfür edip sen görürsün hoca tarzı bir atarlanma yaptım. hocanın beslediği kediler vardı 3-5 tane çok seviyordu onları. evdeki patlayıcı stoğuma baktım bana yetecek kadar vardı. yaşadığımız yer küçük bir akşam ezanı vakti sokakta kimse olmaz millet ya evde ya da camiide olurdu. bende bu durumdan yararlanıp hoca namaazdayken kedileri bir güzel topladım eskiden telefon kulubeleri vardı oraya attım bunları ardından torpilleri yakıp yakıp yakıp içeri attım teker teker patlamaya başladı bunlar kedilerde kaçamıyordu hep yakınlarında patlıyor hayvanlar hep yaralandı hatta bir tanesi öldü. içim sızlamadı zevk aldım amk
karıncayı çubuk yardımıyla ittirip suya düşürmek.

yüzebilir mi diye merak etmiştim. sonra öldü garibim. bu da böyle bir anımdır.
Anne babanin elini birakmak.
aglamak.
içime kapanık abileri dışında kimseyle iletişim kurmayan ama ne yapacağı belli olmayan biriyim.bir aile tanıdığının çocuğu var aynı sınıftayız çocuk sürekli benle kendisini karşılaştırıyor keza anneside öyle neyse yine bunlar birgün bize geldi bu piç yine atıp tutmaya başladı bir şey demiyorum bu piç bana ben senden güçlüyüm seni döverim deyip beni yere itti sonrada üstüme komodini yitti piç bağırarak sövmüşüm buna orosğu çocugu diye duymuş annemler dayak yedik yetmedi bide babam dövdü sen nasıl küfredersin diye iyice dellendim ben çocukça şeyler yaptım 1gün yemek yemedim falan ama aklımda piçe ne yapsam var bir şeyde bulamıyorum. sokağa indik 2-3gün sonra bu piç bisiklet sürüyor karakolun önünde yüksekçe biraz bu orda hareket yapmaya çalışıyor aha dedim şimdi siktim belanı bu hareket yaparken buna tekmeyi bir koydum 9-10 merdiven yüksekliten düştü piç düştü ama ben tekmeliyorum bunu suratına suratına abimler geldi ayırdı beni sonra ama var ya nasıl mutluyum nasıl gülüyom sonuç çocuğun kolu ezildi dişi kırıldı babamda evde beni bi güzel sevdi dayağı yedim babamdan ama nasıl gülüyom çocuğu pert ettim diye.
dünya kupası maçları başlamış öğlen saati oynanıyordu okula zorla yolluyor babam yiyorsa gitme. efsane brezilya maçı var 4. dersten itibaren hocaya diyorum ben hastayım eve gönderin beni diyorum olum biliyorum maçı izleyecen git yerine diyor. çok ısrar ediyorum ama dedim ben o maçı izleyecem arkadaş sende bana izin vercen bu sinirlendi otur lan yerine diye bi bağırdı tüm sınıf altına etti amk bende tık yok öyle mi hocam son sözünüz bu mu dedim öyle lan manyak git otur dedi masasının yanında sınıfın dolabı var tebeşiri silgiyi kitalparı koydugu ben bu dolabın camına bi yumruk attım cam tuz buz benim el pert cebimden harçlığı çıkarttım pazartesi günü diye babam çok vermişti al dedim bu camın parası benim elim kesik ben gidiyom eve adam öylece kaldı bir şey diyemedi tüm sınıf bakıyor böyle ben aldım çantayı koşarak eve gittim annem gördü aaayyyy diye bağırdı ne oldu falan dedim dolaba doğru düştüm elim kesildi hemen evin ordaki dispansere gittik dikiş sardılar eli oturudm maçı izliyom nasıl keyifliyim yine ertesi okula gitmedim babamı çağırmışlar okula anlatmış hoca olayı babam eve geldi bi şey diyemedi adam .
Sinekleri yakalar kanatlarını koparır karıncaların yuvasına bırakırdık. Karıncalar sineği yakalar içeri çekerdi. Muhtemelen kışlık yiyecek olarak zulaya götürülen sinek gözden kayboluncaya kadar izlenirdi.