bugün

mahalledeki abilerinin gülüşme ile birbirlerine anlattıkları cinsellik ve milli olma üzerine olan hikayeleri ya da sallamaları uzaktan uzağa duyan, bir şekilde onlardan telefon numarasını öğrenen, çocukluğun verdiği hafif saflık, merak ve de o zamanlar giden aramanın karşı tarafta numarasının gözükmemesine güvenerek, işletmek için genelevi arayan ergenliğin kıyısında olan nesildir.

merak ettik amk.

4 ya da 5 rakamlı idi telefon numaraları. zaten anadolu'nun küçük bir ilinde yaşadığımız için eğlenecek çok bir meşgalemiz de yoktu.

3-4 arkadaş bir gün bir evde toplandık ve sırf ne bok lan şu genelev, neden bu abilerin ağzına sakız olmuş diye merak ettiğimizden aradık.

aldık da boyumuzun ölçüsünü, bir daha da aramadık zaten, şöyle bir diyalog hatırlıyorum hayal, meyal.

çevirmeli telefondu, çevirdik.

-genelev
+biz

dııııııt-dıııııt-dıııııt

boğuk sesli bir kadın sesi.

-alo, ne var.
+.....
-alooo.
+.....
-çot. (kadın kapadı yüzümüze)

sesimiz çıkaramadık ilkinde.

2 dakika sonra bir daha denedik.

-aloo.
+....
-konuşsana lan pezevenk.
+phhsss, muha, ehe. (kendini tuta tuta kahkaha atmamaya çalışan çocuklar)
-alooo.
+kadınlar ne yapıyor orada ? (sorduğumuz soruya bak amk)
-sizin ananızı s.kerim, orospu çocukları, dönün de kendi götünüze gülün.
+çot.

biz kapattık bu sefer, korktuk, belki de ilk defa böyle küfür eden bir kadın duymuştuk.

bir daha da asla böyle bir şeyi denemedik. 11-12 yaşındaki çocukluğumuza dair bir macera idi ve belki de hayatımızdaki ilk ayarlarımızdan birini almıştık.
dilili dililili

- alllöööö pembe düşler genelevi nası yardımı olabilirüüüm.

+ figen teyze annem orda mı?

- ay behçetcan senmisin? tanıyamadaım sesini eşoğlusu. annen çalışıyo bakamaz telefona bana söyle.

+ ya geç oldu gelmedi de merak ettim. bi de sarı tişörtümü bulamadım onu sorcaktım.
Gazetenin ucra köşelerinde lolipop yalayan fake hatunları aramış abazanlarla yarışan nesildir.

ilkokul yıllarıydı. Sünnetimin üzerinden yaklaşık bir ay geçmişti. Mahallenin taso oynayan veletlerini toplayıp ırıspılırı aramaya karar vermiştik.

ilk olarak mahallenin reisi aradı ama konuşamadı ne hikmetse. Sonrasında en taş hatunun resmini seçip telefona sarıldım.

- aloo canımm
+ alo.. Bu resimdeki kadın sensin dimi?
- evet canım ta kendisi.
+ ben sünnet oldum..

Biraz durduktan sonra ''hayırlısı'' cevabını verdi. Sonra hep bir ağızdan ''yaramı ye kadınn'' diye bağırıp telefonu kapattık. Şimdilerde aklıma geliyor da, sex sohbeti için arayan insan niye sünnet oldum der ki..

Mesleğinize saygı duyuyorum..
geneleve giden eski kesim genelevlerden telefon numarasını alması kolay olmazdı. pezevenk takımı anında fırça
atar ağır kelimeler kullanırlardı. devamlı aynı kadına giden gençler samimi olduğu kadından telefon numarası alabilirdi. eskiden genelevle konuşan nesil kim olursa olsun oldukça şanslı olur arkadaş çevresine inanılmaz hava atardı.