bugün

Efsane nesillerin öncüsüdür. Sırf taso biriktirmek için cips alan nesildir. Pokemonlara aşırı hayranlığı Olan ve onlar gibi sesler çıkartmış nesildir.

O zamanlarda kendisini pokemon sanarak camdan atlayan arkadaşların şu an aramızda olamaması çok üzücü. Hatırlıyorum çocuğun birisi kendisini pikachu sanarak camdan atlamıştı. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor ancak işin kötü yanı pikachu zaten uçamıyor. “ Madem kafana koymuşsun bari uçabilen bir pokemon seçte öyle atla be güzel kardeşim “ dedirtir insana.
tasoları yeri gelince damdan ''yağma var'' diyerek boşluğa sallayan nesildir.
bu nesil tasolu cipsi bulmak için tüm cipsleri de mundar etmiştir.
sadece pokemon değil, Digimon,Bayblade,Tsubasa,Örümcek Adam (çizgi film olan) ve hatta kaptan mağra adamını bile izlemiş nesildir.
Üniversite yıllarında pokemon çıkmış kişilerin yeğenidir.

Efsane derken bi otur düşün genç.
bizim nesildir ama öyle efsanelik bir durumda yok hani. Çizgi film lan altı üstü, abartmayın bu kadar.
Tasoları üst üste dizerek dik şekilde elindeki taso ile vurup, * çevirerek arkadaşının tasolarını alırdı. Yada havada el ile 2 taneyi çarpıştırarak yazı tura hesabı üst diyenler üst gelenleri alır alt diyenler alt gelenleri alırdı.

Buda bir hatıraların canlanması için hede olsun http://www.youtube.com/watch?v=SVp-zIONsrs
Sokak kültüründen uzaklaşmış nesildir. Bilye oynamayi, iki taştan oluşan kale direği yaparak futbol maçi yapmayi ve üstüne birinin evinin kapısının önünde toplanıp su içmeyi, mahalledeki erik bahçesine gizlice dalıp erik çalmayi ve akabinde evsahibi tarafindan kovalanmayi asla yaşıyamamış ot gibi bir nesildir.
çocukken en sevdiğim çizgi filmdi. hatta geçenlerde açıp izleyeyim dedim, aynı etkiyi yaratmadı tabiki ama yine de izlettirdi kendini. bide bunların tasoları vardı. bütün cipsleri bu sefer ash çıkacak diye heyecanla açıyodum ama sonuç hiç olumlu olmamıştı.
şimdilerde zaman zaman konusu geçince ' pikkaççuuuu' diyerek yad edilen zamanları yaşamış nesildir.
Kekilme ve kekme kelimesini bulup kullanmış nesildir.
hala poketop arayan nesildir.
carizart vardı evde guresirdik sen osun ben bu diye ey gidi günler.
şanslı nesildir. pika pika pikaçuu nun tadını kimse veremez.
şuanda üniversiteli olan nesildir.
cips yemekten obez olmuş nesildir.
parası olsa oyununu da alabilecek nesildir.
bir dönem gameboy'larının * en önemli alınış nedeni mario ve pokemon'du.
bin bir güçlükle mahallle çocuklarından kökülen tasolar biriktirilip sonunda yüksek bir yere çıkılıp 'kapış' yapılırdı. böylece tasolar bir kişide toplanmaz yeniden kökülmek üzere mahalle çocuklarına dağıtılırdı. biz paylaşmayı, adaleti, arkadaşa borç vermeyi böyle öğrendik. yada sadece annemiz 'atıcam o tasoları' dediği için 'kapış' yaptık ya da sadece kumarbazlığı öğrendik kim bilebilir ki?
''Pikachu benim'' diyerek camdan atlamış yitik nesildir. Evde poke topu yapıp az içine girmeye çalışmadık.
aralarından bir mal * yüzünden çok küfür etmiş nesildir.
kirazciceklerine varsa ellerindeki pokemon videolarını atması gereken nesildir.
yasaklanmasını sağlayan nesildir. uzun bi süreden sonra dizimag de izlediğim güzel çizgifilm ama ingilizce olunca tabi alıştığımız sesler olmadığı için biraz garipsedimiştim.
izlemekle kalmayıp tasolarını da biriktirdiyse efsane sayılabilecek nesildir.
televizyon başına erken geçtiği için teletubbies'e tahammül etmeye çalışmış nesildir.
Şimdi ki liselilerin neslidir, perfect bir nesildir, tasoları vurduran, beyblade' leri kapıştıran muhteşem nesil şimdi apaçileri, kezbanlarıyla kan ağlayan nesildir.