bugün

Sürekli bulutlarin üstünde koltugunda oturmus başında tacı yeryüzünü gözetleyen biri olarak hayal ederdim. Ve sırf bu yüzden çoğu zaman planladığım bazı yaramazlıkları iptal etme sebebimdir.
90'ların sonlarında ilkokula başlıyanlar iyi bilirler.Hayat bilgisi kitabının ilk sayfalarından birinde Türkiye haritasının üzerinde etrafından güneş ışıkları saçan bir Atatürk resmi vardı.Onu gördüğümden beri bir kaç yıl kadar Allah kelimesi bana hep o fotografı çağrıştırdı.

Not:Bak ilkokul diyorum, yaş 8,9,10 ...
Yakısıklı kibar bir beyefendiydiydi diyen yazarı kutluyorum (bkz: o cocugun ruhsal sorunları var)
upuzun beyaz sakallı yaşlı bi amca.
beyaz bir hava baloncuğu.
bir keresinde rüyamda görmüştüm. sadece kafası bir apartman boyutunda olan, uçabilen, ak saçlı ve bıyıklı bir amca. şuan bunu hatırlamak çocukken ne kadar garip rüyalar gördüğümü fark ettirdi bana.
kocaman uçsuz bucaksız bi gölge, eli, kolu, yüzü hiçbir şeyi yok sadece kocaman bir gölge.
bi buluta benzetirdim hep.
(bkz: sakallı)
yeşil gömlek giymiş bir ali kırca. bazense dünyanın kendisi tanrı idi.
babamın iki katı uzunluğunda ve sakallı olduğunu düşünüyordum.
Tanrı büyüktür ve yukarıdan bizi gözler. Bir çocuk böyle bir açıklamadan sonra ne düşünebilir.
iki gözlü bir cami minaresi.
cami minaresi.
çocukken dolarların içinde de büyümedim ama (bkz: Benjamin Franklin)
bulutların üstünde oturan ak sakallı bir dede.
bulutun üzerinde, elinde sopa, beyaz sakal, beyaz elbise, kafada sarık. Evet muhafazakar bir ailede yetiştim ahahah
sıçtırtma lamasına ile aynı benim ki de. buna ek olarak iki kocaman kolu vardı ve dünyayı sarıyordu. ama büyüdüm ve gördüm ki: O, her yerde ve benimle.
namazgah ın üzerindeki desen şeklinde.
(bkz: yıldız)
semazenler gibi giyinmiş bıyıklı biri.
Bulutların arasında beyaz bir kaftan giyinmiş kocaman bir cübbesi ve elinde büyük bir asası olan beyaz uzun sakallı iri buz mavisi gözlere sahip,pamuk tenli, dev bir ihtiyar belirirdi hayalimde hep. Kızdığında gösleri kıpkırmızı olur asayından şimşekler ve gökgürültüsü çıkardı *
gökyüzünde 80 tane kocaman legoların üst üste birleşimiyle oluşan upuzun bir şekil. kafamda 80 legoyu birleştirmemiştim aslında birçok lego birleşmişti ve ben de lego sayısını 80 olarak belirlemiştim *
ozamanki beynimle bütün gök yüzünü kaplayan çıbık adam kolları,bacakları her yeri cıbık sadece ay şeklinde kocaman bir kafası var bide hemşire gibi sus işareti yapıyor.ve hep gülümseyen bir ağız..dedemmiş gibi hisediyordum.
küçükken diyanet işleri başkanını tanrı sanardım. televizyona falan çıkardı bi ağırlığı vardı yani.
ebat olarak çok çok büyük gri bir robot gibidir bulutların üstünde. cinsiyeti hakkında hiç düşünmedim ama sesi erkek sesi gibi kalındır.