bugün

Tirişin'e davet..
Arada bir iyi giden eylemdir.
çocukluğumdan beri çiğ sucuk yerim. her zaman değil elbette; ama ara sıra ekmek arasına birkaç kalın dilim çiğ sucuk koyup yemek süper oluyor. halbuki tavada pişirmek iki dakikamı almaz; ama işte...

az önce yine çiğ sucuk yedim ve merak edip zararlarına baktım. resmen yıllardır buzda dans ediyormuşum. ben sadece ilkelce besleniyorum sanıyordum. https://www.zararlari.org...-sucuk-yemenin-zararlari/
ara sıra yiyorum. bazen güzel geliyo bazen iğrenç geliyo niye yiyorum bilmiyorum sucuk yapamıyorum ondan her halde.
kurt yapar.
Çiğ et yemek kadar zevklidir. Sucuk baharatlı olduğundan daha bir tercih
Al iste şimdi kurt olmasa bile adamın psikolojik olarak kıçı kaşınacak.
Götünüzün çoru bitmez.
çocukken çok yaptığım şey. evet.
fazlası bağırsak kurdu oluşumuna davet çıkaracağı gibi, donmuş yağların kalp damar hastalıklarına da neden olabileceği alışkanlık.

işlenmiş kırmızı etten kaçınmak lazım. evde kendiniz yapabiliyorsanız veya güvendiğiniz, tanıdığınız bir kasabın kendi yaptığı sucuklardan almalısınız. gerisi traş.

ben bir kere yapabildim bunu çünkü gerçek sucuk öyle ucuz olmuyor, vatandaş kendi ailesi için yapıyordu satmak için değil, rica ettim malzeme parası karşılığı bana da yaptı bir kangal sucuk. hacı, böyle bir sucuk yok. yani bizzat kayseri'de, afyon'da membaında tattım, o kasabın yaptığı gibisini yemedim. o zaman anladım piyasadaki sucukların alayının tırışka olduğunu. ama dediğim gibi pahalıya patlıyor. bir de yapan kasap bulmak kolay olmuyor. "yapıyorum" diyen kasap da hikaye, senden parayı alıp gidip o da satın alıyor. bildiğiniz, tanıdığınız kasap olması lazım.
Otlanan danayı yesin direkt madem niye bekliyor sucuk yapılmasını dedirtti. Yemeyin bee :(