bugün

şimdi tdk nın yetkili denetçileri başlıkta noktalama ve imla hatası; anlatım bozukluğu aramadan ben baştan belirteyim başlık aslında başka türlü olacaktı ama canına tükürdüğüm 50 harf kuralı sebebiyle kırpa kırpa bu hale geldi.

neyse mevzuya geçelim. efendim bini aşkın facebook hesabı üzerinde yaptığım detaylı araştırma neticesinde gördüm ki fizyolojik olarak yakışıklı ya da güzel sayılamayacak insanların tamamına yakını facebook profillerine kendi resimlerini koymuyorlar. ha gerçi çirkin olarak addedilemeyecek vatandaşların da profil resimlerinin gerçeği yansıttığını söyleyemeyiz. adamın resme baksan cameron diaz tipe baksan köfte piyaz. ama o ayrı bir başlık konusu şimdi karıştırmayalım.

değerli arkadaşlarım, yapmış ya da sizlerin deyimiyle sıçmış olduğum bu tespiti tartışmaya açıyorum ki bir başka ana kuzusu "aha lan hatun düşürdüm" diyerek tongaya düşmesin. eğer bir insanın facebook profil resminde karikatür, ünlü resmi, yok işte ne bileyim kuş börtü böcek çiçek resmi varsa bilin ki bir ibnelik vardır. zannımca bu facebook hesabı ya eli yüzü düzgün olmayan birine aittir, ya da fake hesaptır.

açık konuşmak gerekirse ben de bunlardan birisiyim. uzunca bir zaman facebook profilime kendi resmimi koyamamıştım. ne bileyim aslında kendimle barışık birisi değildim pek. ama artık kabullendim, ee sonuçta her bitli baklanın bir kör alıcısı vardır. bu yüzden son defa tekrar ediyorum hatun düşürecekseniz ya da koca ayarlayacaksınız aman profilinde kendi resmi olmayanlardan uzak durun. ne siz hayal kırıklığına uğrayın ne de karşıdaki fuzuli yere incinsin. ha eğer bu çağda halen "önemli olan kalp güzelliği" diyen varsa gelsin onun da alnının çatından öpeyim, karşısında saygı duruşunda durayım.

edit: yok resim çizilir fotoğraf çekilir, yok insanların değil de erkeklerin denilseymiş falan gibi bir takım söylentiler kulağıma gelmiyor değil. anasını satayım elli harfi geçmeyen başlık için ne kadar da etimolojik muhabbetler dönüyor yahu. 50 karakter kardeşim bu babamın tarlası değil ki terminolojiye titizlikle riayet etmem mümkün olsun.
yalaaaaan! küllün yalan. ''çirkin erkeklerin facebook profil resimleri olmaması'' olsa bir derece anlarım da bunu anlamam. gerçi o zaman karakter sınırını sikertir başlık. ''erkeklerin'' yerine ''adamların'' kullanılabilir ama. olur o zaman.

iş yerinde arkadaş online people yapıyor. am düşürecek, sikecek. paso ''ara''ya tıklayıp yeniliyor listeyi. derken bir ablanın profil fotoğrafını görüyorum. yaşı elli atmış vardır. genel popülarite ellibin küsur, o günkü popülarite üçbinlerde... düşün. hediye falan yollamışlar buna. o gazla allah muhafaza sosyalleşip sokağa çıksa ortalığın amına kor.

hatunun çirkin olmaz ki. çünkü yakacakla sikeceğin kötüsü olmaz müdür. böyle bu.
yanlış olduğunu düşündüğüm önerme, bütün güzeller fotojenik değildir ve bütün fotojeniklerde güzel. ayrıca fotoğraf çekinmek için kasan ama normalde bi, dışkıya benzeyen kızların çokluğunu düşünürsek, yanlıştır yani her ihtimal de yanlış, ayrıca facebook'una yılda bir fotoğraf yükleyen bir insan olarak egom yerlerde şuan.
Profil diye bir şey oluşturup orada kendimizi ifşa etmek çirkinlik değil de, ifşa etmemek mi çirkinlik? Hepimiz çirkiniz, gittikçe de çirkinleşiyoruz. Eşimizin, dostumuzun, sevgilimizin kendini sergiye çıkartmasını "özgür canım o" diyerek kabulleniyoruz. gün olur devran döner, facebook götümüze girer.