bugün

aşırı gıcık olduğum yapmacık tutum. tamamen psikolojik, gerçekte içinde acıma duygusu olduğundan falan değil, hani kendisi 10 üzerinden 2 değil de 7 olsa demediğini bırakmayacağı tipe sırf 2 olduğu için sahip çıkıyor ''Yazık bak o da 2'' diye, bu acıma değil empati lan! Maymunda bile var bu yetenek! Ne benim insani yönümü sorguluyorsun ki?!

Hayır ben de çirkinim nedir yani, çirkinlik bu kadar büyütülecek bir şey değil ki, napak isyan mı edek Allah'a ''Beni neden Jensen Ackles yaratmadın???!!!'' diye

Üstelik tipin o kadar da önemli olmadığını gösterecek türlü deliller var elimde, beyne vurun, diliniz sağlam olsun yeter, ben nerelerden bu günlere geldim haberiniz var mı lan?!

ilk sevgilime ''Benim neyimi beğendin Allah aşkına söylesene?'' dediğimde kız baya bi düşündükten sonra ''Ellerini'' diyebilmişti ayıp olmasın diye yada el fetiştiydi bilemicem, gerçi eli güzel olanın şeyi de EHM! neyse yeter bu kadar.
Güzeli de savunmuyorsa tamamen egoizmdir.

Çirkini kötü yargılayan,
Güzeli iyi yargılıyor.

Burada sorun yargıysa, iyi yargıya da karşı çıkacaksın, kötüye de.

Güzeli güzel diye kıskanmayacaksın, çirkini çirkin diye kendinden aşağıda görmeyeceksin.

Kişinin elinde olmayan özelliklerinin hesabını ona odettirmeyeceksin.
Doğru önermedir.

Güzelin güzeli savunmayacağı çok açıktır. ister kabul edilsin ister edilmesin, ego sahibi olan güzellerimiz birbirlerine karşı katiyen samimi olamazlar; yüze gülüp ardından kuyu kazmak bu durumun özeti için yerinde bir atasözü olacaktır. inanmayıp inkâr ediyorsanız eğer etrafınıza dikkatli bakın birbirinin yüzüne riyakâr gülümsemeler atan bir güzeller güruhu göreceksiniz.

Uzun lafın kısası çirkin çirkini korur buna da dayanışma denir.

Not: he kendimden biliyorum.