bugün

az önce haberlerde izledim. %99 ihtimalle bulunan tahta lar nuh un gemisine aitmiş. ağrı bizim dağ bizim, elalem taaa çinden kalkıp gelip buluyor bir de ağrı valisi izin veriyor çin e götürüp inceleyebilirsiniz diye. gerçi iyiki de izin vermiş bizimkiler bulsa kışın sobada yakarlardı ne güzel lan kuru tahta ne tutuşur ama diye.

edit: başlık başıma kaldı
türk ve çinli bilim adamları, ağrı dağı nda nuh un gemisini bulduklarını açıkladılar. karbon testine göre kalıntılar 4500 sene öncesine ait.

tevrat ta ve kuran da bahsedilen büyük tufan sonucu karaya oturan nuh un gemisi tevrata göre kesinlikle ağrı dağındadır.
--spoiler--
Gemi yedinci ayın on yedinci günü Ağrı dağına oturdu. Yaradılış 8:4
--spoiler--
kuran da ise cudi olarak geçer. fakat cudi özel bir dağ olabileceği gibi ağrı dağı da olabilir.
--spoiler--
"Ey yeryüzü! Yut suyunu. Ey gök! Tut suyunu" denildi. Su çekildi, iş bitirildi. Gemi de Cûdî'ye oturdu ve "Zalimler topluluğu Allah'ın rahmetinden uzak olsun! Hud suresi
--spoiler--
Kur'an tefsirlerinde Cudi'nin Musul'a yakın bir yerde olduğundan bahsedilir. Bahsedilen dağ, bugün Cizre sınırları içinde bulunan dağ, günümüzde Türkiye Cumhuriyeti'nin Şırnak ili sınırları içine düşmektedir. Şırnak ismi, "Şehr-i Nuh" anlamında çok eski bir isimdir. Cudi Dağı'nın eteğinde ismi "seksenler" anlamına gelen Heştan Köyü bulunmaktadır. Heştan köyünün Nuh tarafından kurulduğuna inanılır, ve köyün ismi Nuh'un Gemisi'nde bulunduğuna inanılan seksen kişiye atfen böyle anılmaktadır.
eğer gerçekten bu kalıntılar Nuh'un gemisine aitse, Türkiye'de bulunan, efsaneleşmiş bir olayı Çinliler'in günışığına çıkarmasından dolayı büyük üzüntü duyacağız. ancak şu da var, onların bilimsel imkânlarının ve çalışmalarının bizimkilerden üstün olduğunu düşünecek olursak,iyi mi oldu ne lan
efendim, bu konu hakkında her millet ayrı birşey diyor ama ben bir türlü anlamıyorum... hadi diyelim ki bu gemiyi buldunuz ne yapacaksınız götünüze sokup orgazm mı olacaksınız binlerce yıllık gemiyle...
uğur dündar haberle ilgili yorumu ile yarmıştır : siz siz olun çokta ciddiye almayın, çinli bunlar. herşeyin sahtesini yapıyorlar...