bugün

ahlaksız ve kendilerini bir nane zanneden kadınlardır.
tek soyadı kullanmaz.
hem babasının,hem kocasının soyadını taşır. bunda gurur meselesi yapılacak birşey yoktur. kadınlara tanınmış doğal bir haktır.
akademisyen kadın olması muhtemeldir, eski soyadıyla yazdığı makalelerinden ötürü.
babaya çok saygılı ve güzel bir davranıştır. önümüzdeki maçlarda gerçekleştireceğimiz kesindir.
standardın üstü bir kadındır. çünkü o hakkı öyle kolay kolay vermiyolar. soyadının değişmesinin sana bir zarar verecek olması lazım. mesela akademisyensin, adın ayşe mutlu. 100 tane makale yazmışsın tanınıyosun falan. evlenip de adını ayşe köklü yapsan mesela zarara uğrayacağın açık. insanlar kim lan bu ayşe köklü amnskm derler. aynı şey sanatçılar, bilim insanları falan için de geçerli olabilir.
babası zengin ve tanınmış bir ailenin kızıysa soyadı ayrıcalığını kaybetmemek içindir.
sadece baba için değil koca için de iyi bir durumdur; görenler evli olduğunu anlar.

hatta en sevdiğim öğretmenimin 4 ismi vardı; 2 ad, 2 soyad... türkiye'de 4 isimli birini görünce çok şaşırmıştım, sadece latin amerika'da olur zannediyordum. *
hangisi isim hangisi soyadı tereddüt ettiğim genelde öğretmen, doktor ve devlet memuru bayanlardır.

şehnaz cevriye atik isminde bir öğretmene cevriye hanım dediğimizde suratındaki ifade çok kötüydü. sonradan öğrendim cevriye kocasının soyadıymış atik kendi soyadı sıkıntı yok çift soyadı kullanmak benim suçum mu.
%66 hukukçudur.
%33 iş kadınıdır.
yıllarca taşıdığı baba soyadından vazgeçememiştir. Artık sadece baba soyadının da kullanılabilidiği düşünülünce, hem eşine hem ailesine olan saygısını bu şekil de göstermiştir.
iki soyadının da uzun olması durumunda sorun yaşayacak insandır. göbek adı da varsa vay haline.
evlenmeden önce iş yaşamında kendi ismiyle marka yaptığı ve evlendikten sonra da tanınmak için soyadını bırakmak istemeyen kadındır.
Facebook'da ilkokul arkadaşlarının gözüne ''kocayı buldum'' mesajını çakan kadındır!
"Evlenmek isterim, çünkü bir erkeğin her
gece benimle birlikte uyumaya kanunen
mecbur olması fikri hoşuma gidiyor." Diyen
Carrie Snow dan farklıdır büyük ihtimalle tek yatmaktan korkmaz.
son zamanların en sikko adetlerinden biridir.
facebook'ta eski arkadaşları bulsun diye kullanıyordur.
babaya saygıyla falan alakası yoktur. annen de saygısızın teki o zaman kendi soyadını kullanmıyorsa. iş hayatı meselesini de geç, bu millet salak mı? anlamayacak mı evlenince soyadın değişse bile aynı kişi olduğunu?

iş olsun yani başka bir şey değil.
kadının kendine tanınmış bu hakkını kullanmasıdır. yapılıp yapılmaması tercih meselesidir.
eşim nikah anına kadar düşünürken soyadının soyadım yanında eğerti olarak durduğunu çok şükür fark edip vazgeçmiştir.
http://i.haber.pro/r/51859480.haber.pro.jpg
evli olduğunu belirtme yöntemidir. hadi iş kadınları neyse de ev hanımlarının kullanması sırf bakın ben evli mutlu çocukluyum demekten öteye gidemez. *
evlilikten öncede bir hayatı ve çevresi olan kadındır. tercihi ve hakkıdır.
Madde 187.- Kadın, evlenmekle kocasının soyadını alır; ancak evlendirme memuruna veya daha sonra nüfus idaresine yapacağı yazılı başvuruyla kocasının soyadı önünde önceki soyadını da kullanabilir. Daha önce iki soyadı kullanan kadın, bu haktan sadece bir soyadı için yararlanabilir.
(bkz: çağla şikel)