bugün

gerçekten de çetin bir münazaraya malzeme olabilecek bir konudur. birbirine taban tabana zıt, iki farklı görüşe de hak verebileceğini düşünüyor insan. gelin hem bunları inceleyelim hem de başlığı tanımsız bırakmamış olalım:

(not: iki görüş de farazi fikir sahiplerinin ağzından yazılacaktır)

olum manyak mısın efendi gibi bi bölüm bitirsene:

efendim, ben kendince orta halli bi üniversiteyi, ortalama bir puanla bitirmiş bi insanım. ayda 2 milyar civarı para kazanıyorum, çayını çorbasını eklemiyorum bile bak. bu devirde 2 milyar da iyi para haa! peki çift anadal yapana ne demeli? adam gibi okuyup mezun olsana olum, neyin peşindesin sen. parayı mezara götürebilen var da bizim mi haberimiz yok? efendi ol, kalıbının adamı ol. pezevenkliğin lüzumu yok!

size ne ya istediği kadar geliştirir kendini:

ya ablasının gülü, adamda belki beyin bedavadır. sana giren çıkan mı var zırtapoz! isterse bunun üzerine 2 üniversite daha bitirir. kariyer hedefi vardır, gelişime açıktır, gözü yükseklerdedir falan. offff yoruldum amına koyim! rahat bırakın da okusun çocuk lan.

sonuç olarak şöyle baktığımda, her iki görüşe de hak veresim geliyor. karar sizin; çift anadal yapmak manyaklık mı yoksa takdir edilesi bir şey mi? kolaylıklar!