bugün

Cevik kuvvet toplumsal olaylara mudahale eder yunuslar sokak suclarina yonelik calisirlar, cevik kuvvet mudahalelerinde gaz, cop, toma, tazyikli su kullanir yunuslar ise allah ne verdiyse tekme tokat dalar.
Cevik kuvvet bireysel hareket etmez emir alir yerine getirir (yapilan mudahalelerin hepsinin emri bir rutbeli tarafindan verilmistir polis memurlari tek baslarina hareket edemezler), yunuslarda kararlar bireysel alinir yaptiklarindan kendileri sorumludurlar.
Yunuslar ne kadar tekme tokat girse de en karizmatik polis statüsündedirler.
çevik kuvvet toplumsal olaylara bakan polistir. yunuslar ise önleyici hizmettir.
ikisi de emniyet teşkilatının önemli birimleridir. ikisinde de görev yapmanın ve birinde hala görev yapıyor olmanın gurunu, gururunu yaşıyorum şu anda.

(bkz: hayal ederek) şiiri
iki birimde de bir kısımı kızlara poz vermekten işlerini yapamazlar. O rayban gözlükler istihkak mı yoksa belediye mi dağıtıyor?
kom şube, tem şube, istihbarat, özel harekat gibi yerler varken neden sözlükte sürekli bu ikisinin muhabbeti geçer anlamam.

çevik kuvvet, yunuslar..
arttırıyorum ve beylikdüzü karakolu diyorum. *
kızlara poz vermiyoruz aslanım, kızlar hep etrafımızda olduğu için sana öyle geliyor. kız bana bakıyor diye ben mi suçlu oluyorum angut?

ayrıca hayatında hiç motor kullandın mı? gözlüğün motor da ne derece önemli olduğunu yoldan geçen bir kuryeye sor o bile anlatır sana. parasını verip alıyorum. belediye işi malzemeler sana yakışır koçum.