bugün

cevabı ingiliz polisi olan soru. hani türk polisi oç ya, ingiliz polisini arar o.
Münafıkların da hasta olunca doktorlar eyleme gidiyor diye veterinere gitmeleri durumu gibidir.
ödediği vergiyle maaşını alan görevini yapmak zorunda olan adam(!)ı çağıracaktır. kimi çağıracak başka?
ülkenin canla başla, şerefiyle namusuyla işini yapan polisini arar. polisi arayınca polis şıp diye gelip tak diye hırsızı bulup eşyaları önümüze koyacak çünkü.
hasta olunca alman hastanesi doktoruna başvuran çapulcuların hırsızlık vak'asında da ingiliz polisine başvuracağı açıktır...
türk polisini. yalnız 2 saat bekleyin ondan sonra gelirler.

(bkz: tecrübeyle sabit)
eve hırsız girince aradığımda hırsız kankaları olduğu için bir türlü çözülmedi. bir de arkadaşımın tel.ini çalan kişiyle tel.i buldular ancak tel. nasılsa karakolda "kayboldu". yani anlayacağın çarşıyı ararım polisi arayacağıma amk
mecburen polisi arar. aradığına pişman olur. yapacak çok bir şey yok. ertesi gün ev arayın o hafta taşının.
Maaslarini biz odedigimiz icin sike sike gelmek zorunda olduklari icin ararlar.
hırsız gözüne hangi evi kestirirse o eve girer. dindar ateist çapulcu ayırımı kati surette yapmaz. misafir umduğunu değil bulduğunu yer misali hırsız en çabuk biçimde en yakındaki yükte hafif pahada ağır ne varsa alıp götürür.
sigortayı arar parasını takır takır alırım, ne yapçaz şimdi ne oldu kendin söyle söyle söyle çekinme...
atasını arar.
''atam televizyon elden gidiyor bir daha gel samsun' dan'' diye ağlar.
tellioğullarından küçük enişte. Adamdır kendisi, polise gerek yok.
Hırsızı arar. Buna ister Türk polisi adini ver ister gerçekten hırsız olsun farketmiyor.
Yaşanmış hikayeden; yıllar önce arabam 5 dk once parkettigim yerden çalındı, karakola gittim şikayet ettim aradim taradım bulamadım, neyse karakolda beklerken arabamin plakası sahilde kapkaç sebebiyle telsizde surekli anons geçiyor. Komiser odasında işlem yaparken "3 kişiler miydi" diye bir soru sordu. Dedim ne bileyim ama siz taniyorsunuz galiba. Hisimla yerinden kalkıp kapisini kapadi suç bastirir gibiydi. velhasil kelam yardimci olmayacaklari çok belliydi. Sonra bir şekilde bu işle polisle bağlantısı olan bu hırsızlık olaylariyla ilgili bir iş arkadaş sayesinde bir hirsiz bulup arabanin yerini öğrendik. Kolay bulunamayacak bir yere bırakmışlardi. Polis şaşırdı üzüldü nasıl buldunuz diye. Teyp hariç Hiçbir avantajlari olmadan arabamizi geri aldik. Tabi arabanin içindeki çantaları calinanlari temizlemek epey zaman almıştı.
süpermeni arar.
katili arar pardon polis kardeşi arar.
esini dostunu arar. bundan yillar once polisi aradigimizda eve gelip sanki kendi evimizi soymuscasina bi' tavir sergilediler. bosu bosuna eve ayakkabiyla girip evi kirlettikleriyle kaldik.
A) #direnevim seklinde pankart acar
B) yalan haber yaymaya çalışır
C) direnişçi arkadaşlarını arar
D) telefonu eline alır, 155i tuşlar, vazgeçer
E) polisi arar

Edit: f) durma eylemi yapar
Edit2: g) funda arar
zaten hırsız çapulcunun evine niye girecek ki. adı üstünde çapulcu.bir capulcunun evin de ne bulabilecek, ıvır zıvır ottan boktan şeyler.sırtında boş çantayı taşıyan adamın muhtemelen evi de boştur...hırsız için zaman kaybı.
kemal abisini arar oda arkadaşlarına söyler onlarda bakıbakıverirler.
polisi arar, arar ama büyük ihtimalle polis hırsızın tarafında olacaktır.

geçenlerde arkadaşıma adamın teki -sırf başka biriyle karıştırdığı için- sopalarla saldırdı, haliyle polis çağırdık. polisler arkadaşımdan önce sopalı adama sordu şikayetçi misin diye. demek ki teşkilat farklı işliyor. bunu bilin ona göre yardım isteyin.
arama sonuçları için:
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
tabii ki polis'i arar ve polis de paşa paşa görevini yerine getirir.

ters psikoloji ile bakalım : gezi'de insanlara yaldır yaldır giren polis için "o görevini yerine getiriyor" demiyormusun? hırsızı yakalamak da polisin görevidir. sıkıysa "sen çapulcusun, seninle ilgilenemiyoruz" desin.

bu başlıkta polisin, hırsızı gezi parkı eylemine katılandan üstün tutması gerektiği şeklinde bir düşünce var. çok aptalca ve hastalıklı bir düşünce.
ilk defa gercek görevini yapsınlar diye polisi arayacaklar, polisin görevi budur.
(bkz: çarşı)