bugün

(bkz: çamasır makinesinin baba demesi)
makinanın sesini duyurmaya çalışmasıdır;
- bey! makina bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor galiba.
sıradan bir makine olmadığını gösterir. yürümeli, koşmalı. gerektiğinde koridor fitbolu oynayabilmeli sahibiyle.
"sıradan deterjanı çayıma katam, sana calgonit aldım migrostan" türküsünü söylerim ona ben.
makinanız büyümüştür delikanlı olmuştur artık duygulu anlar yaşayabilirsiniz bir camerayla bu ilk yürüyüşü kaydederek ölümsüzleştirmek gerekir, kendi çapında yürümesi üzerinize yürümesinden daha iyi bir durumdur makinanızın fabrika terbiyesi almış uysal olduğunu gösterir. *
çamşır makinanınızı artık bir sirke satma vakdinin geldiğini gösteren durum

bu olayın ahirinde

Çamaşır makinası (bkz: yürüyen beyaz eşya) diye sirke satılır ve
kendisine bu güne kadar yapılan masrafın fazlasıyla maddi karşılığı alınır artından
son model ve ileride hem yürümesi hem de şarkı söylemesi muhtemel
bir çamaşır makinası alınarak geliceğe yatırım yapılır.
(bkz: aklımı seveyim aklımı)
insanın yürüme evresi gibidir makinanın yürüme evreside: önce yavaştan yürür, sonra; artık, normal olarak yürümeye başlar, en sonunda da durduramazsınız kopar gider. tabii artık onu kendi yavrun gibi sevdiğin için gitmesine gönlünüz razı olmaz ama durduramazsınız. miadı dolmuştur artık. bağrınıza taş basıp gitmesine izin vermek yerinde bir davranış olacaktır kanaatindeyim.
genellikle calgonit reklamlarında karşımıza çıkan ve bizi hayretlere düşüren olay. severek izliyoruz.
ahh ahh nerde o eski makinelerrr ulaan bi ses çıkardı yerinde hoplar zıplardııı.
eğer bu "beni çöpe atın artık, yaşlandım ben" çağrısını duymayacak olursanız; makinanın yakında salona gelerek koltuğunuza oturmaya, mutfağa girip dolaptan bir şeyler aşırmaya, ayakkabınızı giyip dışarı gezmelerine çıkmaya başlamasına neden olunacak durumdur.
(bkz: r2d2)
(bkz: dalek)
25 senelik makinamızın başına gelen olay. Canlı canlı gördüm, ne demek olduğunu bilirim. Annem - makina yürüyooooorr diye çığlığı basmıştı. işte o günden sonra makina değiştirme kararı aldı bizimkiler. ` (bkz: sonunda)`
kalgon kullanmayanların başına gelen hazin olaydır. kesin rezistansında kireçlenme vardır. malum türkiye nin suları kireçli.
yıllar once annemi delirten olaydır.
"makina aldı başını yürüyor, evden cıkıcaktı görmeseydim." gibisinden kelimeler sarf etmesine vesile olmustur.
(bkz: çamaşır makinasının depara kalkması)
öğrenci evindeyse koşar bile.
beyaz eşyaların gelecekte bekçilerin yerini alabileceklerinin göstergesidir. ayrıca;

hanımlar! siz gitmeyin, makine sizin ayağınıza gelsin!

şimdi bunlara isim de bulmak gerek...
içine tuğla, taş atıp çalıştırdığınız takdirde olabilecek bir durumdur.
eski çamaşır makinemizin yerinde zıpladığını gördükten sonra neden yürümesinler ki?hatta uçanı bile vardır bunların.
üzerime yürümediği sürece pek de sorun teşkil etmeyen durum.
sürekli banyonun o basık havasını çekmekten ve kirli çamaşırlarımızla uğraşmaktan yorulan ve bunalan çamaşır makinesinin artık emeklilik zamanının geldiğinin göstergesidir.
çok küçükken şahit olduğum bende derin izler bırakan olaydır .
makinanızın banyoda sıkılmaya başladığının göstergesidir. benimki de yürümeye başladı, banyonun kapısını kilitleyin dışarı çıkmasında, bişey olmaz, orda dolaşır durur.
bizimki de yürüdü kısırlaştırdık.
genellikle içine çarşaf battaniye gibi büyük parçalar atıldığında ortaya çıkan durumdur. eee size de o kadar yüklenseler siz de kaçarsınız heralde.
genelde alacağı ağırlıktan fazla veya eksik konulması halinde emeklemeye başlamasıyla yaşanan durumdur.