bugün

erkeklerin ve bayanların çalışma hayatındaki durumlarını, konumlarını, davranışlarını ve üstlendikleri misyonu kıyaslayan önermeler bütünü.

Benim tespit ettiğim kadarıyla iş hayatında bayanlar biz erkeklere göre çok daha çalışkan, sorumluluk sahibi ve kendilerine verilen görevleri yerine getirme konusunda daha bi azimle, dikkatle çalışan takım oyuncusu diye tabir edilen tipler. Biz erkeklerse daha rahat, kimi zaman gevşeklik boyutunda, mümkün olduğınca az enerji çok iş mantığıyla hareket eden tipleriz. Bu arada bayanların genelde daha panik ve telaşlı olma dezavantajına karşılık bizim genelde daha soğukkanlı kalabilme huyumuz artı yönümüz. Ayrıca erkeklerin baskıya tahammül gücünün de daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak ne kadar çalışmayı sevmesek ve gevşek olsak da fark yaratan kişilerin genelde biz erkeklerden çıktığını düşünüyorum. Yani hemen hemen her ortamda en iyiler ve en kötüler erkek olurken, bayanlar genelde ortalarda takılan istikrar abideleri gibi.

işin kısası futboldan bir örnekle açıklamak gerekirse, "bayanlar cristiansa erkekler alex. Bayanlar alonso ise erkekler messi. Bayanlar melo ise erkekler arda. Bayanlar ernst ise erkekler quaresma."
ulkeye gore degisecek sorun.
turkiyede calismadan bile kadin olmak cok zor.
iki kadının iş arkadaşlığı yüzlere sırıtıp sempatik olmakla, arkasından konuşup dedikodu yapmak arasında geçer.
iki erkeğin iş arkadaşlığı ise iş paylaşımı hatta ileri ki dönemler de birlikte maça gitmeye varan bir dostluk süreci doğurur.
Ayrıca kadınlar sorumluluktan değil hasetlik ve hırstan yaparlar ne yapıyorlarsa.
sahi siz kadınlar neyi paylaşamıyorsunuz ?
iş yerlerinde bayan ve erkek çalışanların sayısı insanların performans ve davranışlarını çok etkiler. iş yerindeki bayan sayısı ne kadar az olursa yozlaşma indekside o kadar çok çıkar çünkü; erkek çoğunlukta çalışan bir yerde muhabbet seviyesi ve davranışların kalitesi aynı oranda düşer. Tabi bu durum bayan yoğun çalışan yerlerde de geçelidir. Bayan çalışan sayısının çok fazla olması, erkek çalışan sayısının fazla olmasıyla aynı sonuçları doğurur ve yozlaşma indeksimiz artamaya başlayacaktır. Sayıların eşitlenmesi en doğru tercihtir.
erkeklerin daha verimli çalıştığı istatistikler ile ispatlanmıştır.

erkekler doğum izni diye bir izin kullanıyor mu? - yok
erkekler regl gibi performans düşürücü şeyleri var mı? yok
erkekler oram ağrıyor buram ağrıyor yok mars venüse yaklaşmış yok o böyle yapmış gibi saçma saçma sebepler yüzünden işleri aksatabiliyor mu? -yok

bu ve bunun gibi sebepler yüzünden erkekler iş hayatında kadınlara nazaran daha verimli çalışır.
Birarada olmaları kesinlikle gereklidir erkekler tek başlarına bir yerden sonra sapıtıyor çünkü *
erkekler daha samimi ve akılcıdır. kadınlar ise duygusal ve içten pazarlıkçı. bir şirkette mümkün olduğu kadar az kadın çalıştırılmalı bence. tecrübelerim bana bun öğretti. az kadın, çok huzur.