bugün

(bkz: uyanmak için kurulan alarmı ertelerken söylenebilecek sözler)

alarm çaldıkça erteleme tuşuna basılır bütün iş sadece beş dakka daha fazla uymak içindir sonrasın geç kalınır ve kıçınıza neft yağı sürülmüş gibi evden bir an önce çıkış yolu aranır.

(bkz: geç kaldım yine çalmadı bu saat)
offf offffffffff...
bir beş dk daha yatayım saçımı taramam toplar giderim. beş dk geçer,biraz daha kestireyim de kahvaltı yapmam dışardan atıştırırım bir şeyler denir alarm susturulur.fakat nafiledir. o ürkütücü sesiyle tekrar çalan saate yenik düşülür ve sıcacık yataktan kalkılır.boşuna ertelenmiştir. hem aç,hem de yataktan kalkmış gibi gelmiş tabirini doğrular bir şekilde evden çıkılır.
5 dakika daha.
dur yaa tam da en güzel yerinde rüyanın *
-sus! yine götün başın oynamasın.

çalan hatun için de söylenebilir.
bir gün de çalma aq yeter yaa.
erteleme'ye mi basacaktım iptal'e mi?

uff inşallah yanlış basmamışımdır.

not: türkçeye çevirirken dikkat etmek lazım, erteleme ertelemek anlamında kullanılıyor ama "yok erteleme kapat" olarak da algılayabiliyo insan sabah sabah. sadece ertele yazsa çok daha iyi olurdu.
hadi lütfen 5 dakika daha bak bir dahakine kesin kalkıyorum.
Sırf bu yüzden 20 dakika geri kuranlar vardır saati, 4 kere erteleyip beşer dakikalık tatlı uykunun tadını çıkarmak için.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
inşallah yanlışlıkla sonlandırmışımdır da rahat rahat bi saat uyur işe geç varınca da gönül rahatlığıyla "yanlışlıkla alarmı kapatmışım" diyebilirim. tabi bunu söyleyene kadar alar bi daha çalmazsa.
bi siktir git amına koyayım ya !
-bi sus ya... uykuya devam.