bugün

sevgililer günü adı altında eski roma zamanlarında uydurulmuş romanın bir oyunu olan para tuzağıdır..sevgiliye hediye almanın zorakileştirildiği alınan hediyenin bi öneminin kalmaması demektir.. sevgilin varsa seviyorsa seviliyorsan hergün sevgililer günüdür.. 14 şubat gereksiz ve saçmadır..
sevgilinin olmadıgı varsayılırsa zorunluluktan çıkan hadisedir. her şeyin bir çözümü vardır sonuçta.
sevgiliniz yoksa problem olmayacak gündür. arkadaşlarla çay demlenip içilir. sevgilisinden yeni ayrılmış olanlar varsa depresyon paylaşımı için rakı, bira vb. alkol mamulleri içilir.
insanları kapitalizm kölesi yapmak için kullanılır derler. Bilinçli sevgili olmak lazım mıdır?Nietzche ye soracak olursak sevgili yapmak bilinçsizce bir iştir.Kapitalizm de bilinçsiz bir iştir.Nietzche haklı mıdır?
penguen dergisinin dağıttığı takvimde tatil olarak gösterilen, 2010-2011 eğitim öğretim yılının 2. döneminin ilk günü.
sevgilisi olmayanlar için gayet rahat bir gündür.
(bkz: kapital oyunlar) bunlar.
okula başlayan çocuğuna hediye almak zorunda kalan veli. upps başka bir şey daha mı vardı yoksa?
dünyanın en gereksiz günü. sen sevgiline içinden geldiği için değil de 14 şubat diye hediye alacaksın. o da aptal aşık modunda, sevgilim bana hediye aldı beni çok seviyor ihi diye ortalarda dolanacak. ben öyle bir dünya tanımam, bilmem.
hediye sektörünü canlandırmak için yapılmış bir para tuzağıdır.
bi de sevgilisine hediye almayan insanların bir gün olsa da hediye alma gereği duyduğu gündür.
gıcıklığına 13 şubatta hediye almama neden olan anlayış. bazen 3 ekimde, 5 ağustos, 16 mart vs. neden sorusuna; benim 365 günüm sevgililer günü bebeğim, muck.
ve sevgililer gününde kadınlar nedense genelde ucuz ve kullanışsız hediye alırlarken, erkekler pahalı ve kadının günlük hayatta veya evinde kullanacağı bir objeyi tercih etmeleri çok garip.

mesela, erkek kadın gibi olaya yaklaşsa kesin kadınlar çıldırır ama erkekler kendilerine yapılan bu banallığı ve sıradanlığı önemsemez. kadınların aldığı hediye sanki yolda giderken aklına gelmiş te önüne çıkan seyyar satıcıdan acele ile alınmış bir hediye gibi duruyor.

bu kanıya varılma sebebi, şimdiye kadar alınan tek işe yarayan hediye; mavi jeans kot pantolon. üstelik genelde kumaş-takım giyen-giymek zorunda olan birisine.
dünyanın en gereksiz günlerinden birtanesi. genelde hediye alımları patlama yapar. yoldan geçenlere sorulduğunda da "sevgili sadece bir gün hatırlanmamalı" veya " bize her gün sevgililer günü zaten" denir. ellerindeki hediye poşetinin görünmez olduğunu düşünürler herhalde..