bugün

zavallı çocuğun ağzı burnu yemeğe batar ama annede iç güdülerin verdiği bir azim vardır henüz buna alışamayan (bir anneye alışmak takriben 7 yıl alır) çocuğun kafasını bir o yana bir bu yana çevirmesiyle, halıya dökülecek olan yemek de çocuğun pataklanma sebebi olur. kilo aldırma meraklısı annelerdir bunlar.
zorla yemek yedirme yöntemleri;
çocuğu kapının arasına sıkıştırıp yedirmek,
burun deliklerini sıkıp mecburen açılan ağıza kaşığı tıkmak,
"bak eğer bu lokmayı yemezsen ben ölürüm sana da üvey/cici anne gelir yedirir" tehditleri savurmak olan annedir.
genellikle ıspanak pırasa vb. yemeklerle işbirliği içerisinde olduğunu düşündüğüm annedir..
(bkz: az koy denilince tencereyi tabağa boşaltan anne)
Çocuğun ağızına yemeği zorla tıkayan annedir.
Çocukluğumdan beri kabusumdur. Bir insan hiç bıkmadan günde 3 kere zorla yemek getirip, yemeyince kendi yedirir mi? Yedirir, benim annemse yedirir. Doğuştan tok olduğumu hala kabullendiremedim kadına, sevmiyorum yahu ağzını aç kapa aç kapa sürekli bir tekrarlanan hareket döngüsü. Ver çikolatayı, cipsi onunla besleneyim işte.
Hayattan sogutur. Ama anne candir can..
Yeter anne dedikce basiniza dahada yapisir, o lokmayi yemek zorundasinizdir.
doydum artık dedikten sonra kurt gibi açım demişsiniz gibi yemeklerle üstünüze saldırır.
türk annesidir.
Başkaları bulamıyor be çocuk yesene.
ahh keşke annem türk olsaydı da zorla yemek yedirseysi. bi annenin tek derdi sizin kilonuz olur mu beğğğ.
insanı canından bezdiren annedir...
yahu yedirdi tosun etti hala bi parça kalmışsın, ölmenden korkuyorum diyor.
evladını seven, ona değer veren, artık çok bulunmayan ve değeri bilinmesi gereken annedir.