bugün

öğrenim kredisi ve burs alan 4 yıllık fakülte öğrencisi, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik kefilsiz verilen ziraat bankasının maximum kart özellikli yeni çıkan kredi kartı.

kredi kartı , kyk öğrenim kredisi ya da burs olan öğrencilere kefilsiz veriliyor. bildiğiniz maximum kart özelliğinde , maxi puan falan kazandırıyor.. limiti 500 tl %25 de nakit çekim hakkı tanıyor.5 yıl boyunca kredi kartı yıllık ücreti yok. gençlik paketi kapsamına alnımanızla birlikte tanımlanan hesabınızdan yapacağınız havaleler vs. ücretsiz oluyor. kira ödemelerinde de kesinti yapılmıyor.

kartların hepsi temassız kart özelliğinde ,dilenirse kgs özellikli olan da alınabiliyor.

dikkat edilmesi gerekenler ;

- 4 yıllık üniversite öğrencisi olmak ya da yüksek lisans/ doktora öğrencisi olmak gerekiyor.
- kredi kartına otomatik talimat verilmesi zorunlu, otomatik talimat en azından asgari tutar olarak girilmesi gerekiyor.
- limit lisans öğrencisi için 500, yüksek lisans için 750 , doktora için 1000tl

- en fazla 36 yaşında olmanız gerekiyor.

- gençlik paketi kapsamına alınmanız için ayrıca ziraat bankasından internet bankacılığını da tanımlatmanız lazım. bu da ücretsiz alınabilen bir hizmettir.
öğrenim kredisi hesabınıza yılda azami 8 adet havaleye kadar toplam da 1000 tl lik komisyonsuz havaleye izin veren kart ...
bugun kullanilmayan banka karti. kullanan varsa bi bilgilendirsin.
aidatsız diye bundan alacaksanız sakın almayın. aldığınızın ertesi günü aidat kesiyorlar. bankasının kendisi banka çalışanlarıyla tezat. kart aidatına itiraz için bankaya gidiyorum, ben bunu ödemeyeceğim dememe gerek bile kalmadan görevlisi "bu paranın kesilmemesi gerekiyordu. bunu iade edeceğiz birkaç gün içinde" diyor, bir haftadır iade işlemi yapılmamasına karşın dalga geçer gibi zart parası zurt parası diye diye fazladan 2-3 tl kilitlediler. bu kredi kartında nakit çekme özelliği yok denmesine karşın 125 tl nakit çekme limiti konulmuş. yahu kredi kartından para mı çekilir? hadi en kötü haller için, hastaneye yetişmek gerekirse taksi parası olsun diye, beş kuruş parasız kalırsın diye, en kötü günler için 50 tl falan nakit çekme hakkı koysalar anlarım. deli gibi ücret kesiyor zaten o işten, 125 tl nedir? ondan sonra türkiye kredi kartı borç batağında boğuluyor oluyor. ben öğrenci adamım, benim kredi kartıyla olan tek işim online yaptığım bazı alışverişler; kitap almak, otobüs bileti almak falan. bana 500 tl kart limiti koyup bir de 125 tl nakit çekim limiti vermesi yeterince kötüyken bir de aidat kesiyorlar.

tanım: aidatsız denildiği halde aidat kesilen öğrenci kredi kartı.

vazgeçtim, kullanmayacağım. güvenim sarsıldı diyeceğim ama zaten bankaya güven olmaz ki deyip bana güleceksiniz burada. kapattıracağım, iptal ettireceğim. yarın öbür gün ne ücreti kesecekleri belli değil.
Allah belasını versin dediğim karttır BunA KREDi KARTI ÖZELLiĞiNi YÜKLEYEN ÖĞRENCiLERi UÇURUMA SÜRÜKLEYEN, BANKA KÖLESi OLAN BiR NESiL.
devletin gençleri "kötü alışkanlıklara" başlatması gibi görülüyor anladığım kadarıyla. devlet bu, yetim de bırakır, yetime de sahip çıkar. isterse çıkmaz da. yani devlet.