bugün

özellikle Halk bankası çok yüksek büyüme trendine sahiptir. illerin çoğunda ziraat bankası pay kaybederken, halk bankası büyümesini sürdürmüştür.
orta yaş üstü kesimlere hitap eden bankalardır. işlem Sırası gelmez, Gelmez, Gelmez...
halkbankası ve vakıfbank hizmet kalitesini artırmaktadır.
(bkz: mahsun ibo izzet alişan özcan)
devletin bankası olmamakla beraber halk bankası yarı kurumsaldır yani çalışanları öyle 657 ye falan tabii değildirler.

farklı bir emeklilik sistemleri bulunmaktadır halkbankasının. ayrıca istedikleri zaman 75 derecelik açı yaptırıp götünüze tekmeyi vurma özgürlüğüne sahiptirler.

hayır bir bildiğim var da konuşuyorum. *
gidicidir.
neler gitti, onlar da gider.
ziraat bankası genelde çiftçi dedelerimizin amcalarımızın kullandığı bir bankadır. mesela bir traktör alınırken çiftçilere en kolay kredi ziraat bankasından çıkmaktadır.
(bkz: hep beraber üçlü daha güçlü)
Söylendiği gibi üçü de devletin değildir. Sadece Ziraat bankası devletindir. halkbank ve vakıfbanksa yarı Özel bankalardır.
ha bir de geçen yıl vakıfbankın genel müdürlüğüne gitmiştim hiç tavsiye etmem zira fbı mı burası diye soruyor insan kendine. bi bankanın tuvaletine de kartla mı gidilir yahu? daha kötüsü kartı unuttuğu için mahsur mu kalır? fenaydı.
en düşük kredi faizlerini uygulayan üçlüdür, allah eksikliklerini vermesin.
En iyisi, en güzeli, en kalitelisi halkbank olan üçlüdür. Oyh yerim onun ben ikramiyeli bordrosunu.