bugün

öncelikle giriş notu aramaya üşendim haberi görür görmez copiledim pasteledim. tanım kısmına girersek , ısparta müftüsünün üniversiteliler hakkındaki yorumu.

isparta müftüsü ismail öncel, aile irşat ve rehberlik bürosu'na en çok üniversiteli öğrencilerin dini nikah konusunda bilgi almak için başvurduğunu; gizli dini nikah kıyarak zinayı meşru hale getirmek isteyenler olduğunu söyledi. öncel, ;gençler bazı şeyleri meşrulaştırmak için dini nikah yapıyor. 2-3 yıl beraber yaşamışlar, okul bitmiş, oğlan gitmiş başkasıyla evlenmiş. kız çocuğu ortada kalmış, hayatı kararıyor ailesine de bir şey diyemiyor; dedi. müftü öncel, ;dini nikahı çocuk oyuncağı gibi ;ben seni aldım, ;ben seni boşadım; gibi bir duruma düşürmemek lazım. nikah bu kadar basit değil, sorumluluk isteyen bir şey; diyerek gençleri uyardı. kendilerine göre bu anlayışı kabul etmenin mümkün olmadığını söyleyen öncel, ;soruyorsunuz ;annenin babanın haberi var mı?; yok. ;arkadaşlarınızın haberi var mı?; yok. kendi aralarında güya. halbuki dini nikahta bir ilan lazım, duyuru lazım, şahitler lazım. mahallenin en azından onların evli olduğunu bilmeleri gerekir.

http://tinyurl.com/d4b4me
sadece okumakla adam olunmayacağının, örneği olan üniversitelilerdir. zina yapıyorsan, böyle bir işin altına giriyorsan, günahına katlanacaksın ya da yapmayacaksın.
Zina yaparken vicdanlari rahat olan ustun zeka sahibi yaratiklar..