bugün

"olm mezun olunca hocayı dövelim mi lan" listesinde 1 numarada yer alan öğretmendir.
öğle tatilinde toplantı yapan müdürden bile beter öğretmen.
çocukların on dakikalık teneffüslerini gasp eden öğretmendir. hayatı dersten ibaret sayan bir beyine sahiptir. çocuk ve gençlerin psikolojisinden habersiz, anlayışsız insandır.
büyük ihtimalle matematik öğretmenidir.
kendisi sallana sallana derse onbeş dakika geç giren öğretmendir.
öğrenci kara listesi top 5te 1 numaradır kendisi.
çoğunluğu öğretmen liselerinden mezun olmuştur. hala varmı bunlardan merak ediyorum.
genel de matematik öğretmeni ve gözlüklü olan öğretmen türü öğrenciler tarafından sevilmez ve genellikle de sayılmazlar...
tüm öğrencilerin uyuz olduğu öğretmen türüdür.
(bkz: salmak)

(bkz: saldım çayıra mevlam kayıra)
(bkz: eşşeği saldım çayıra)
ders aralarının ne kadar faydalı olduğundan haberi olmayan öğretmen(!)dir.
öğrencileri salmadığı zaman çocukların dudaklarını hafif oynatarak bir şeyler mırıldandığını gören öğretmendir.

(bkz: içinden sövmek)
bu işi sınav sırasında artı zaman vermek için yapıyorsa makbul olan ogretmendir.
1)gazı olmayan öğretmendir.
2)gazı olup da osurmayan öğretmendir afedersiniz. çünkü tenefüse çocuklar koşaraktan çıkarlar iken malum etraf zaten toz duman olur, bu durumda fedakar öğretmen çocukların sağlığını düşenerek afedersiniz osurmaz.
sadist öğretmendir ki öğrencilere acı çektirmekten haz duymaktadır.
ders vaktinde gırgır şamata yapıp dersi sabote eden öğrencilere ders vermek ve bitmesi gereken konuyu bitirmek amacıyla yapılan eylemdir. öğrenciyseniz nefret ettirir öğretmenseniz de haz verir.
iyi öğretmen değildir.15 dakikada dikkatin dağıldığını bilmesi gereken öğretmendir. iyi bir öğretmen ders içerisinde amaçlarına ulaşmalı planının uygulamalıdır. bunu başaramıyorsa sorumlu kendisidir. öğrenci değildir. teneffüs kesinlikle öğrenci için önemli bir ihtiyaçtır. bunu engellemek eğitim öğretimin kalitesini düşürecektir.
(bkz: zil calmadan dersi bitiren öğretmen)
salmayan da ne ki?
insanın işi varsa söveceği öğretmendir.
öğrencileri içeride tuttuğu süre zarfında bol bol hayırla anılan öğretmen türüdür. *
taksimde sallandırılası varlık.
tenefüsten çalan öğretmendir.
(bkz: sal gitsin)
insanın buhranlar geçirmesine sebep olan canım öğretmenim.