bugün

zihinsel engelinden dolayı konuşamayan bir çocuğa aylarca süren çalışmalar sonucunda anne veya baba dedirttiğinde dünyalar onun olan öğretmendir.
edit: benim gibi (yaşasın bir öğrencim artık tek kelime ile kendini ifade etmeye başladı.)
öğretmenliğin ağa babası...
bol paralı meslek. 5000 den aşağı almıyorlarmış duyumuma göre.Sözde engelsiz öğrencilere bile eğitimin zor olduğu bu dönemde zihinsel engellileri eğitmek büyük başarı olsa gerek.
güzel bir meslektir tebrik edilesi bir iştir.
1 yıldır çeşitli zorluklarla sürdürdüğüm mesleğimdir.
Bizleri en çok zorlayanlar ise eğitim verdiğimiz çocuklar değil, veliler olmaktadır.
Yıllardır hayalini kurduğum meslektir. Icinden gelmeyenin yapmamasi gerekmektedir. Sevmeden yapilasi degildir.
-ne okuyosun?
-zihinsel engelliler öğretmenliği.
bu mesleği yapanlar güzelliklerini alın terlerinden, zengin gönüllerinden almışlardır.
Normal cocugu egitmekten aciz, hayati yatmakla gecen, derste bulmaca cozen, eli opulesi ogretmen!lerimizi bakip bakip utandirmasi gereken meslek.
Kutsal sayılabilecek meslekler arasındadır.
aylarca bi kelimeyi öğretmeye çalışıp, yılmadan usanmadan ogretip, o çocuğun onu dediğinde gözlerinin içinin parlamasıdır.

çok uğraşır çabalarsın didinirsin, yaz tatilinden geldiklerinde herşeyi unutmuş olarak gelir.

çünkü velisi sadece yedirip icirmistir onu.

sözün kısası çok zor meslek, Allah yardımcıları olsun.
Nasip olursa seneye 1. Sınıf öğrencisi olarak öğrenime başlayacağım bölümdür. Yapan eden veya çevresinde bu işi yapanlar varsa pm yeşillendirsin be güzel abilerim aklıma takılan bi iki birşey var.
Bu bölümü kazanan yazar varsa pm yeşillendirsin bi zahmet.

Necmettin Erbakan üniversitesinde yerleştiğim bölümdür.
Öğretmenlik kutsalsa bu başka bişey.
Yapanların isminin başına hz. Konulmalıdır.
sayilari artmalidir. zira egitilecek cok insan var.
2 yıl yaptım bu mesleği.
Siz de yaparsınız Keyif alırsınız, tatmin olursunuz ama çok yıpranırsınız.
imkanı olan yarım bıraktığım hayalleri gerçekleştirsin, sizin adınıza çok mutlu olurum.
güncel Önemli Başlıklar