bugün

1983 yılında Eğitim Bilimleri Bölümü bünyesinde, Özel Eğitim Öğretmenliği Programı içinde yer almaktadır.
çok zor büyük sabır ve emek isteyen öğretmenliktir.
öyle her babayiğit yapamaz, sevginizin ve şefkatinizin sınırları olmaması gerek.
hakkıyla yapan öğretmenlerin elleri öpülesidir.
inananlar için kutsal bir meslek. gerçi öğretmenlik mesleği kutsal zaten.
(bkz: bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum).
uludag sözlükte bir kaç yazarın sözlüğün geri kalanına gönüllü olarak yaptığı öğretmenliktir.

ben dahil... *
(bkz: eli öpülesi insanlar)
her zaman her şeyden çok zor olduğunu düşündüğüm meslek.
gerçekten fedakarlık isteyen bir meslektir.
elleri öpülesi saygı duyulası bir insanın yapabileceği iştir.
yakınlarımdan olanlar vardır en zor öğretmenliktir dense yeridir.
zamanında beğenmeyip seçmediğimiz bölümdü. şimdi türkçe öğretmenliği bitirdik ve 85 puan alırsak atanacağız. gitseydik zihine 60 ile atanmıştık.
sabır ve özveri isteyen, gerçekten insanın içinde bazı duygular taşıyarak yapması gereken yüce mesleklerden biri.
en zor öğretmenlik branşı. allah sabır versin.
Mesleği icra edenlerin, uzaktan sabır ve duruşlarıyla kendini ele verdiği öğretmenlik alanı. Duruşlarından mesleklerine verdikleri ehemmiyeti anlamak oldukça mümkündür. Sinirli görünen, yumuşak kalpli insanlar.
paradan, kariyerden, mevki-makamdan daha kıymetli önceliklere sahip, erdem sahibi insanların işidir.
bugüne kadar bir kişiyle tanıştım bu mesleği yapan. en kutsal işlerden biri olduğunu söyleyebilirim.
millieğitim atamaları yapabilse türkiye de doktorlar kadar ihtiyaç duyulan meslek.

artık gözümüz alıştı pek ayırt edemiyoruz ama o kadar çok zihinsel engelli var ki etrafta.
sabır isteyen meslektir.
cesaret isteyen öğretmenlik branşlarından birtanesidir. herkesin harcı değildir zihinsel engelli eğitmek. öğrencisine trigonometri öğrenemediği için bağırıp çağıran öğretmen ile bir "bardak" kavramını öğretip söyletene kadar günlerini veren öğretmeni karşılaştıramazsınız bile. aslında ikisi de öğretmendir.

öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
öğretmenlik zaten dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir.

zihinsel engelli bir bireyin eğitilmesi kadar kutsal bir eylem olabilir mi?

maddi kaygılardan uzak, sabırla, özveriyle ve içten gelerek yapıldığında kişiye manevi hazzın en büyüğünü tattıracak meslektir..

işini bu insani değerlerin ışığında yapabilen zihinsel engelliler öğretmenlerini de tebrik etmek bize düşüyor sanırsam...
Çok büyük emek ve sabır isteyen, helal olsun dedirten meslektir. (bkz: Her yiğidin harcı değildir)
öğretmenim canım benim,
seni ben pek çok pek çok severim.

sen bir ana sen bir baba,
Her şey oldun artık bana

Okut, öğret ve nihayet,
Yurda yarar bir insan et.

diyen her biz gibi gelecek nesillerin de ellerini değil ayaklarını bile öpülmesinin kafi etmeyeceği ulvi ve sufli bir vazifedir efendim.
insanın vicdanıyla kavga ettiği yerdir. bir köşede oturmakta mümkün, bir şeyler anlatmak için kendini parçalamakta. kararın benliğe saygıda ve vicdanda kaldığı yer..
en azından zihinsel engelliliğin bir öğretmenliği veya uğraşmasını seven insanlar vardır. peki embesilitelerle uğraşacak yüce bir insan öğretmen yokmudur.
(bkz: çağın gelişmesi)
(bkz: embesilitenin artması)
(bkz: gerizekaluu)
bölümün atama kontenjanlarına,kıytırık bir sertifika ile sınıf ve anaokulu öğretmenlerinin tecavüz ettiği,özünde çok gerekli olan bir öğretmenlik branşı.
zihinsel engellilere ne öğrettikleri çok büyük kapalı bir kutu olan zihinsel engelli öğretmen işi.
cennetlik olduğunu düşündüğüm insanlar.