bugün

zaten aracın en iyisine biniyorum ferrari enzo yazın boğazda yalıda yaşıyorum helikopterim var yatım var rolex submariner kol saati takabiliyorum dünyanın en güzel kadınları ile birlikte olabiliyorum canım istediğimde akşam yemeğini pariste en lüx resturanta yiyebiliyorum zenginim ama fakirleri sömürüp daha fazla zengin olabilme dürtüme engel olamıyorum. neden elimdekilerle yetinmeyip hep daha fazlasını istiyorum. zenginliğim 77 sülaleme yetecek kadar zenginim ama illa en zengin olmak için çabalıyorum.
Doğal bir şeydir.
Mustafa koç bile öldü.
Birileri hatırlatsın.
ya ben zengin degilim ama daha çok zengin olmak istiyorum. mesela bugun 3 lira alsam 5 lira isterim yarın 5 lira verseler 10 lira isterim, çok nankörüm amk.
Dogal bir eylem. Biz fakirler olaya para kazanmak ve zengin olmak olarak bakarken onlar kazanmak, başarili olmak gibi farkli açılardan bakarlar. Ayrıca insanoglu dürtülerini eğitimle törpülemez ve olabildiğine serbest bırakırsa kazanilan hiç bir sey yeterli gelmeyecektir.
insanın iki dağ dolusu altını olsa üçüncü altın dağı olsun ister. Nefs, AC gozluluk, sukursuzluk adına ne dersen de. Zenginler için değil sadece tüm insanlar için geçerlidir.
Bu hırsa sahip olmayan insanların genelde zengin olamamalarından mütevellit bir paradokstur.

Yani o zenginken daha zengin olmayı istemeyecek insanlar genelde zengin olmadıkları durumlarına da kanaat edip zengin olmak için çabalamazlar.

Zengin olmayı başaran insanlar genelde hırslıdırlar ve zengin olmak da bu hırslarını çoğu zaman söndürmez. Tabi miras yedi vs. değilse.
O kadar çok zenginim ki şu an 100 dolarla sigaramı yakıyorum.
O kadar zenginim ki şuan 100dolar ile 100 doları tutuşturuyorum.