bugün

illaki zengin olmanın yararları vardır ama zararları daha fazladır.
1.hiç bir zaman torrent oyun indirmenin zevkini yaşayamayacaksınız. saatlerce bekleyip oyunu beleşe getirmenin sonra da torrentin haram olup olmadığını araştırma zevkine erişemeyeceksiniz.
2.herşeye alıştığınız için hiçbirşeyden zevk alamayacaksınız.sürekli olarak pahalı yemekleri yediğiniz ve pahalı kıyafetleri giydiğiniz için hayatta ulaşmak istediğiniz hedefler sizi mutlu etmeyecek çünkü hedefleriniz yaşam tarzınıza çok yakın olacak
3.gerçek arkadaşlığı yakalayamayacaksınız.arkadaşlarınız paranız için sizinle vakit geçirecek.akrabalarınız borc lazım olunca sizin yanınıza gelecek sosyallik bir nebze olsa da bir fakirin sosyalliği kadar kapsamlı olmayacak maalesef.
4.fakirliği tadamayacaksınız.ay sonunu getirmenin nasıl zengin olurum hesapları yapmanın verdiği dayanılmaz haz sizi sizden alamayacak.
5.paranız biterse yalnız kalacaksınız.boş malikanenizde kombiler kapalı yaşayacaksınız. zaten bir süre sonra malikaneye de haciz geleceği için kombiler için endişelenmenize gerek kalmayacak
6.en kötüsü ölünce servetiniz dünyada kalacak ruhlar aleminde sayarsınız artık paranızı.
fakirler tarafından hor görülüp dışlanmaktır.
tavanın dibini ekmekle sıyıramazsın. zenginsin abi. hoşt aç mısın derler adama.
fakirlerin bu tür saçma sapan yorumlarını görüp üzülme ihtimali.

ama dolar destesiyle yelpaze yapıp serinlemek de var tabi. gerçi zengin adamın kliması da olur da neyse.
Herşeye sahip oluyorsunuz. Siz arzuladığınız şey için para biriktirip sahip olduktan sonra da duyduğunuz o büyük mutluluğu onlar hissedemiyor.
bir nevi ot oluyorsunuz. Yani hiçbir şey göründüğü kadar güzel değil.
Ali ağaoğlunun takıldıği kadınların ona parası için geldiğini o da bal gibi biliyor. Peki yürekten sevilmek varken paranızın sevilmesi nasıl bir duygu olabilir....
Zengin olduğunuz kendinizi bir fakirden daha muhtaç hissedecek olmanız. Çünkü daha fazlasını isteyeceksiniz. Ve en önemlisi hala fakir insanlarla aynı beyin fonksiyonlarına sahip olacaksınız. Ne yerseniz yiyin tıpkı onlar gibi acıkacaksınız. Siz sınıf ayrımı yaparsınız ama insanın modası da sınıfı da olmaz. Bi yerde bocalarsınız.
zengin olduktan sonra düşünülmesi gereken konudur.
akıllı adama zararı olmaz.
hiçbir zaman parası için mi yoksa karakterleri için mi sevildiklerini bilemeyecek olmaları.
Bir süre sonra paranın sahip olduğu bir zengin olmaktır. Ayrıca kazandıkları parayı da harcayacak zamanı nasıl buluyorlar diye merak ederim hep.
herhangi bir zararı yoktur. kendini bilen insan sıkıntısızdır. zengiler hakkında atıp tutanlara 1 milyon ateşleseniz mahallesini tanımaz amk.
herhalde gerçekten sevilip sevilmediğini asla bilemeyecek olmaktır. bana mı hasta yoksa paraya mı sorusu akla takılıp kalır.
insanlar size karşı olan kötülüğü reva görür.
Sürekli bir şeyler ısmarlatmaya çalışan, her gittiğiniz yerde hesap ödettiren, sigaranızı sömüren arkadaşlardır.
Yoktur efendim. inanmıyorsanız verin parayı görelim.
saymakla bitmeyecek olandır.

en kötü tarafı da ne biliyo musunuz?

bir süre sonra o kadar çok paranız oluyo ki,

paranızı sayması için tuttuğunuz adamların,

paralarını sayması için tuttuğu adamların,

paralarını sayması için tuttuğu adamlara verilen paranın hesabını bilemiyosunuz.
Etrafındaki kızların kendilerine aşık olduğunu zannederler. Ama yanılırlar.
(bkz: kendimden biliyorum)
görgüsüzlük yapar.
şimdiye kadar bir zararını görmedim çok şükür.

beni param için sevecek para avcısı görgüsüz kızlar eqlesin.
Varoşların arkadaş tercihi olmamızdır. Ayıp olmasın diye gururunu incitmiyoruz ama sadece para için dostluk kuruyorlar... Onları da dövdürtüyoruz...
sahte dostlarınız çok olur...
Kendini zengin zanneden insanların çevreniz de dönmesi örnek teşkil edebilir. insan sarrafı yapar sizi, genelde şark kurnazı aptal ticaret adamlarıyla uğraşmaktır.
gördüğüm kadarıyla hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur. gördüğüm diyorum çünkü bizzat hint fukarasıyım. ayrıca bu başlığa yazan herkes koç, sabancı ayağına yatmış, maşallah klavye zenginlerimize.