bugün

üretkenim, buluşçuyum, çalışkanım. / ilkem; gelişmek için değişmek, problemleri çözmek, işbirliği yapmak, dürüst ve yenilikçi bir birey olmaktır. / amacım, akılcı davranmak ve yaptığım her işin kalitesini sürekli yükseltmektir. /ey büyük atatürk! açtığın yolda dünya liderliği ve insanlığa hizmet etme hedeflerine durmadan yürüyeceğime and içerim. / aklımı ve tüm varlığımı bu yolda kullanacak, türkiye'nin ismini uygarlık tarihine altın harflerle kazıyacağım.

şeklinde kaleme alınmış ve orijinalinin ''revize'' edilmiş halidir. ne desem bilemediğim durumdur.
türk adının anayasadan çıkarılması öncesindeki psikolojik hazırlama operasyonunun bir parçasıdır.

bu çakma andımız çalışması sonrasında muhtemelen çeşitli köşe yazarları bu konuda yazılar yazacaktır ve bunların büyük bir çoğunluğu bu çakma andımızı ya da bu tarzda bir andımızı destekleyeceklerdir.
yine bu sırada türklük tanımı tekrar tartışmaya açılacak ve türklük tanımını tartışmaya açan kesim elindeki medya gücü ile toplumu bu konuda daha da hazır bir hale getirecektir.

sonrasında ise ayşenur bahçekapılı ve yaşar yakış gibi iki akp üyesinin hayalindeki anayasa bizimle olacaktır.
türk adının olmadığı bir anayasa. kendisine milliyetçi diyen akp destekçileri o zaman ne diyecekler hepimiz merakla beklemekteyiz.
Andımıza laf atanlardan birde istiklal Marşı performansı bekler oldum. Yazık şu halimize ; uzaylılar görse ağızları yerine başka taraflarıyla güler.
siyasi bir yazar olmaması sebebiyle kendi üslubunca yeniliğin,inovasyonun,ilimin bilimin öneminin yeni nesillere nasıl aktarılıp anlatılması gerektiğinden bahsettiği yazısından bir parçadır.hemen cımbızlanıp adamı tefe koymanın lüzumu yok.mantıklı ve ikna edici bir yazı yazmıştır.yazının bütünün okunması tavsiye edilir,2.bir ibrahim öztürk sözlük lincine dönüştürülmemesi gerekir.
zaman yazarı olan kiralık kalemşörün ey büyük atatürk yazmasına şaşırdığımı itiraf ediyorum. her halde bizlerin tepkisi azaltmak için ağzımıza bir parmak bal çalmak için yazmışlar. ama şunu söyleyim ileride çocuğum olur ise böyle bir andın okunduğu , türküm ibaresinin geçmediği, vatan haininin biri tarafından yazılmış olan andımız denen saçma şeyin okutulduğu okula ben çocuğumu göndermem.
--spoiler--
ey büyük atatürk...
--spoiler--

biraz zorlama olmuş dostum, onu da çıkart istersen...
aslını yaşatmaktan öteye gidemeyecek taklit çalışma.