bugün

japonya'nin edo donemi.
zaman makinası icat edilmesi mümkün değil. hiç kimse geleceği bilemediği gibi zaman makinasını icat etmesi söz konusu bile değil.
Tüm insanların öldüğü tarihtir tabii ki.
Kimsenin derdinin olmadigi, bireylerin karsilikli huzur icinde yasadigi,icinde kinin nefretin olmadigi,insanlarin haksiz yere suclanmadigi, asil suclularin ise en agir cezalari aldigi,adaletin,sevginin oldugu bir zamana gitmek isterdim.
2035 falan iyidir ya. Hayattan alacağımı almışımdır, okul bitmiştir, işe başlamışımdır. Oh mis.
Taş devrine giderim miss.
10 saniye sonrası. çok merak ediyorum.
en doğru zaman.
m. ö 7500 filan. o yıllarda gizli olan o sırrı öğrenmeye.
Bugün gunluklerimi karıştırdım da tam olarak aralık 2003. Bir daha asla öyle mutlu olamam sanırım.
Peygamber Efendimizin zamanına giderdim.. ayakkabılarını taşır, ayaklarını yikardim.
ya Resulullah seni çok seviyorum derdim..
Belki o da başımı okşardı.
2099lar bakalım bir seyler basarabilmis mi bu guzel ulkemiz.
1914 zamanıdır.
2500 yılıdır, hep merak etmişimdir.
24 saat sonrası , süper loto sonuçlarını alırım geri bugüne dönerim gidip oynarım paramı alır keyfime bakarım.

geri gidip ne yapacağım amk ileri görüşlü olun biraz.
M.ö 1. Yy büyük hun devleti.

Türklerin ilk halini görüp ellerini öpücem olm varmı bundan iyisi.
Benim yapılış tarihim olan gecedir. Babama bir kutu o.k hediye ederim.
Üniversite yıllarımda, tatil dönemlerinde eve geldiğimde, rahmetli babamın, Bostancı' da beni karşılaması, fırından aldığımız sıcak poğaçalar, evde beni bekleyen annem ve kardeşlerimin beni şımartan karşılamaları...O doyumsuz, saatlerce süren kahvaltı...
Tek gitmek istediğim an, o an!!!
Teknolojinin yeni yeni gelişmeye başladığı zamana gidip herşeyi ben bulurdum. Şimdi einstein'ı filan değil beni konuşuyor olurdunuz.
Gelecek yıllara gitmeyi isterdim. Gelecek yıla gidip hayatım hakkında verdiğim yanlış kararları düzeltmek isterdim.
Çok değil 4 5 yıl öncesi.
2300 diycem de sanırım gidecek bi yerim kalmamış olur o sıra. en iyisi 13 yıl öncesine gitmek. 14 müydü yoksa? ne zaman geldiydi bu adam?
1965..oldskull..gerçek..
orta 1 veya 2.sınıf.
1 gün sonrasına. tüm maç sonuçlarının skorlarını öğrenir geri dönüp köşeyi dönerdim.