bugün

adı üstünde, kerizler. şöyle bir açıklamayla ne kadar keriz ve yağcı oldukları ortaya çıkmıştır.

--spoiler--
ahah, topa girmek istemezdim, hatta biraz önce reklama yönelik tepkilerin aksine akıllıca bir reklam olduğunu da söylemiştim ama şimdi bu yalanın üzerine topa girmem gerekiyor.

uludağ sözlük'le aynı ajansla çalışıyoruz reklam konusunda. bu reklam ilk gündeme geldiğinde haiti'de deprem dahi olmamıştı. "nasıl bir şey yapabiliriz derken aklımıza bu kampanya geldi" cümlesi yalanın kuyruklusudur.

"evet, sizi rahatsız ettik ama gelirleri haiti'ye göndereceğiz" deselerdi anlardım. çok da doğru bir şey olurdu. ama sahiden komik ötesi bir açıklama olmuş. yemek isteyen varsa afiyet olsun.

(hepimiz aynı ajansla çalışıyoruz. kimse kimseyi yemesin)

edit:
şimdi de tüy dikme derdinde zall. "makbuzu yayınlayacakmışmış"
e tabi ki yayınlayacaksın, çünkü bu senin yalanın ve şimdi ona sahip çıkmak zorundasın. kaldı ki zaten ben o paranın haiti'ye gönderilmeyeceğini iddia etmiyorum. ama mesele "yardım kampanyası için reklam aldık" yalanıdır. aynı reklamı bugün farklı internet siteleri de aldı. hiç biri de kıvırmadı be zall. yeme artık yazarlarını. "sıçtık, sıvadık ama özür dileriz, zaten o parayı da haiti'ye göndereceğiz, ama ajans 2 ay sonra ödeme yapacağı için ancak 2 ay sonra makbuz gösterebilirim" de olsun bitsin.

bu arada ilave bilgi vereyim;
tema ve banner reklamlarının gelirleri sözlüklere 2 ay sonra ödemiyor. (en azından itü, lafmacun ve uludağ için bu) dolayısıyla zall oradan kazandığı parayı ancak 2 ay sonra alabilir. 2 ay sonra alabileceği paraya yardım kampanyası düzenlemek depremi önceden bilmekten bile daha büyük bir maharet.

-exnihilo-

--spoiler--

evet canlar "çok üzülüyoruz haitili çocuklara :(:(:(" palavrasına inanan var mıydı bilmiyorum. ama muhtemelen bu yardımın anca 2 ay sonra yapılabileceğini biliyorsunuzdur.

2 ay geçecek, yazarlar unutacak ve zall parayı cebe indirecek. evet canlar, aynen böyle olacak. reklam ajansından gelen makbuzla, haitiye gönderilen makbuz asla birbirini tutmayacak. haitiye 1000 lira gönderilecekse ajanstan 3000-6000 lira gelecek ayol.
(bkz: 21 ocak 2010 uludağ sözlük rezaleti)
(bkz: zall ın köpekleri)
(bkz: vay zall ım vay)