bugün

"Yılın en bilmemneleri" diye yuvarlanır gider gider...

Olmadı, "çok kötü bir yıl geçirdik hepimiz" diye girilir, olaylar sıralanır, "canlarım benim, 2017'de en güzel günler sizlerin olsun" der çıkılır... yazılı ve sözlü medyanın dıngıllıklarından biridir.

Ucuz kabadayılık etmek isteyen tv kanalları "bir yılbaşı sofrasının kaça çıktığını" anlatır, "benim emekçi halkım hindi mi yiyor" diye lafı bağlar...

Edebiyat yapmaya yeltenen, yeni yıla yalnız girenleri, ayrılanları birleşenleri, sevenleri sevilenleri, nöbet bekleyenleri falan dillendirir. Mehmetçik'e selam göndermeyi de unutmadan. Sırada polis ve itfaiye de vardır.

yaşça büyük olan kart kaşalot olup, öğüt vermeyi seven neferleri "çok içmeyin, fazla dağıtmayın, arabayı dikkatli sürün" falan, bunları da ekler.

Gazete ve dergilerde; Hiç kimsenin pişirmeyeceği yılbaşı yemeği tarifleri, hiç kimsenin birbirine katmayacağı alakasız içkilerden kokteyller...

Nimet Abla gişesinin önünde soğuktan tir tir titreşen akıllıları da unutmayalım.

Yeni yılda mutlaka "karşı cinsten bir sarışın" size ilgi gösterecektir derler, bunu da ihmal etmeyin.

Çok sıkışırlarsa ve gündem boşsa, sekiz yüzüncü kere "Noel ile Yılbaşı'nı birbirine karıştırmamak gerektiğini" de anlatılır, nasıl olsa bilmeyen çıkacaktır, araya Demreli Ermiş Nikolaos falan da katar bu hayvancıklar, gören "vay ne bilgili adam" der.

"isteyen kutlasın, istemeyen kutlamasın" yavesi de, denenmiş ve geçerliliği kanıtlanmış, sağlam bir lenlenciliktir. medya zaman zaman bunu da kullanır.

Yok bunların hepsi de hedef kitlesine yavan geliyorsa, hükümete saldırılır.

Kimsenin bilmemneresindeymiş gibi, geçen yılın beğenilen şarkıları ve şarkıcıları da sıralanır.

Sizi bilmem ama, ben geçen yılın "kapanış soytarılığı" niyetine bir şeye takıldım. adını vermek istemediğim üçüncü sınıf bir türk televizyon kanalı "Yeni yılda hangi vitamin gözde olacak?" diye soruyor.

2017'da C vitaminini tercih etmiştim, aslında B 12 de severim ama 2018'de daha çok D ve E üzerinde çalışmayı düşünüyorum!

Evet, vallahi bu haltı da yediler.
güncel Önemli Başlıklar