bugün

ne bir monologuna ne bir mimiğine gülen, yalnızca ve yalnızca tipine gülen halktır, cahildir. aç da kıçına gül denmelidir bir de kemal sunal'a komedyen diyenlere. komedyen dediğin mehmet ali erbil'dir, candır, kandır. senin ben mimiklerini, doğaçlamalarını yerim.
mehmet ali erbil'e gülen halk tan daha bilinçli halktır.
sana mı gülecektik diyen halktır aynı zamanda .
türk halkının çoğunluğunu oluşturandır. çünkü, kemal sunal; her zaman içimizden birilerini yansıtmıştır. şimdilerin; recep ivedik filmlerini toplasan, bir kemal sunal filmi edemeyeceğini zaten bilen bilir.
kaçın deli geliyor deli
Yıllardır rte'yi seçen halktir.

Gerçi Kemal sunal'a yıllardır gülünmesi Bi yerde anlaşılır ama rte'nin dönüp dönüp seçilmesini kimse Aciklayamaz.
Mehmet Ali Erbil'in aklı da fikride nerede türk halkı çok iyi bilir. Kemal Sunal ise her tiplemesinde hem güldüren hem düşündüren adamdır.Üstüne de yoktur...
kendi hallerine gülen halktır.
bu kadar özeleştirisiz kendine dahi tahammülsüz bir milleti, kendi hallerine, aynadaki yüzüne güldürebilen ustaların ustasına selam olsun.
kemal ustanın 3-5 tane kötü filmi olabilir ama geriye kalan filmlerin çoğu iyi espriler içerir.

'doğaçlama komedi ustası' iddiasıyla yer almamıştır ki kemal sunal. komedi filmlerinde iyi esprileri mimikleri ile katkıda bulunmuştur.

mimiklere gülmek göreceli bir kavramdır ayrıca. başlık sahibine kemal sunalın mimikleri komik gelmeyebilir ama bana oynadığı tiplemeleri de düşünürsek komik ve cuk oturmuş geliyor.

ayrıca mehmet ali erbil'in belden aşağı komedyeni olduğunu düşünürsek, kemal sunal onun yanında pek bir muteberdir gözümde.
kemal sunal bir halk adamıydı oynadığı her filmde halkın saflığını temizliğini aynı zamanda da kurnazlığını çok güzel bi şekilde oynayan bir aktördü. bana göre de onun gibi bir komedyen gelmez bir daha.
akasya durağına gülen kitlelerdir.