bugün

oynamaması gereken sanatçı.
Anneanne olmuş sanatçıdır.
sesi güzel olan ancak tipi ve yaptığı afrika sitili kabile dansları göze pek hoş görünmeyen ablamızdır.
senle dolu her günüm
sensiz kalbim kördügüm
...................
diye yazdigi sarkisi bu günlerde dilime pelesenk oldu.
bir başka güzel kadın. delilikse en duru haliyle onda. bir ara ot dergisine röportaj vermişti, orda daha da sevmiştim. ne güzel söylüyor,

ey aşk, beni yağmala.

http://www.radikal.com.tr...ini_ask_koymuslar-1137009
Bir raki kadehi bir de. Bu kadin vazgecilmezdir her daim.
Oyle ask anilarim yok zaten inanmam ask, sevgi gibi duygulara lakin yildiz soyleyince insanin yuregine okuz oturuyor ve kalkmak bilmiyor. Ne iciyorsun be yildiz o sozleri soylerken he? Zaten yalniz yasiyoruz, bir de senin bu efkarin olmuyor.
Tabi bunun pesine metallica'dan my apocalypse calmasi da ironi olsa gerek.
sesi ve bir o kadar mütevazi ablamız. besteleri de öyledir.
bu aralar sesi soluğu çıkmayanlardan, bir diğeri ibrahim tatlises'tir.
fazla söze gerek yok, şahane bir kadın...
arada ugrayan bir kafasi var ablanin.
o kafaya sise devirilir.
nasıl sanatçı olduğu tipinden dahi anlaşılmayan kadın.
nasıl sanatçı olduğu yazdığı şarkı sözlerine bakarak anlaşılan bayandır.

arabeskin khalese'sidir.
hem kulağa hem kulağa hitap eden sanatçıdır.
"Ekmek, peynir, zeytin ayrılmaz dörtlü" diye twit atan makyajlı, makyajsız çingeneye benzeyen sanatçımızdır.
neden eskisi gibi pop albümler yapmadığını merak edenlere, cevabını seneler evvel kendisi vermiştir:

''neden eskisi gibi albümler yapmıyorsunuz, neden ilk üç albümden sonra başka bir çizgiye yöneldiniz?

yıldız tilbe: 'ilk üç albümü kendim için yaptım, daha sonraki albümleri ise sizin için yapıyorum. çünkü siz bu kadarını istiyor ve bu kadarını hakediyorsunuz.' demiştir.

hamiş: göt oldunuz mu?
hali ve tavrından o sözleri nasıl yazdığını bir türlü idrak edemediğim kadın..

bir benim ol beni öp
bir bana sahiplen
bir beni sev ikimiz bir beden..
harikadır.
"tanrıdan diledim" i bir de bu abladan dinleyin. mucizeyi çok uzaklarda aramayın. ne o ? canın rakı çekti he mi ? eleştirmeye önce götün gerektiği sanatçı. en fazla boş adamsındır. ne bileyim caps yoluyla algın yönlendirilmiştir. bu kadını sevmemek diye bir iş yok.
2003 yılında yürü anca gidersin albümü çıktığı zaman 2.500.000 satış yapmıştır.

şarkıları ile beni benden alan ender ses ve kalitede bi kadın.
kendisi ile bir gün oturup sohbet etmek isterim.
şarkıları 90'lardan bu yana genellikle kalitelidir. en ilginç sözleri içeren oynak şarkılarından slow şarkılarına kadar... sesi de oldukça iyi. biz onu böyle tanıdık. ötesine gerek yok.

çevresine ciddi bir zararı olmadıkça davranışları onun bileceği iş. "sanatçı topluma örnek olmalıdır" masalını geçin şimdi... doğal biri.

hayat hikayesi de oturup dinlenmeli ablamızın.

bir delikanlım ile kapatıyorum bu entryi.

https://www.youtube.com/watch?v=kPrHkeEFw9U
Yeni albüm çıkaran güzel ses. Destur Çek isimli şarkısını kendisi okumuş yeni albümünde defalarca dinlenecek kadar güzel olmuş.
mallar ne derse desin über şarkıcıdır.beğenmeyen ebru gündeş ibo falan dinlesin.en az 20 parçası damga vurmuştur damga.coverı patlayanı var zamanında patlayanı var zamanın ötesinde patlayanı var.var oğlu var.

edit ulan edit:200 ne 20 20 çok basmışım.
Ama evlisin adli şarkısıyla psikolojimi derinden etkileyen sanatçıdır .
çok güzel şarkıları vardır fakat deli doludur birde kendine has dansı vardır.
dayan yüreğim parçasını müthiş yorumlayan şarkıcı.
tapilasi insan. tanrica, afrodit. hergun en az birkac doz almak sinirleri gevsetir, antidepreaan etkisi yapar. kimi kafalarda * etkisi yaptigi gorulmustur. dese ki peygamberligimi ilan ediyorum, bayraklar koşmayanı s.ksinler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar