bugün

amaaaan nasıl olsa biri kurtarır zihniyetinden ileri gelen veya doğruluk mu cesaret mi oyununda kızları etkilemek için sergilenen bir davranıştır.
genelde amele yanıklı barzoların uzun çakma adidas şortlarıyla gerçekleştirdikleri durumdur.
yüzme bilenin bile dalgaya almaması gereken bir durumda bilmeyenin bilmediğini de bilmemesinden kaynaklandığını düşündüren kör cehalet durumu..
"Bana güvenip yüzme bilmeyenler denize girmesin. Ben de yüzme bilmiyorum. " diye anons yapan can kurtaranın olduğu plajda hiç yapılmaması gereken cehalettir.
yüzme bileni bile boğan dalgalarla yapılan son şakalaşmadır.
denizci atasözlerinden biridir çok iyi yüzerim ama gerektiği zaman denizden ve yüzmekten korkarım.

yani istediğiniz kadar iyi yüzücü olun denize girdiğiniz anda haddinizi bilecek sağa sola şov yapmayacaksınız. ters akıntı bir anda gelir sizi dibe çeker siz yüzeye çıkmaya uğraştıkça dibe doğru gidersiniz. şile veya kilyos karadeniz hırçın dalgalı yerlerde çok dikkatli olmak zorundasınız çünkü diz kapağınıza gelen yer bir anda marina çukuru gibi dipsiz kuyu oluyor. süper yüzücü olsanız dahi kurtulmanız mümkün değil.
ülkemin üzen gerçeklerinden biridir. Gerçi çoğu göl, akarsu, su kanalı gibi yerlerin kenarında korkuluk olmaması ve buralarda da sürekli boğulmalar olması gibi bir sorun da vardır.
Daha ne diyeyim ki? Halkımı ve ülkemi bu hale getirenler utansın, utanmaları varsa.
biz de böyle bir delikanlıyız zihniyetinde ki gençlerin yaptığı eylemdir.
Hayatın her safhasında karşımıza çıkan bir cehalet türü olup sadece yüzmeyle sınırlandırılamaz. Mesela en basitinden bize birşey olmaz abi yaklaşımıdır. Kasksız motosiklet kullanmak, emniyet kemeri takmamak, bir oturuşta 2 tane yetmişlik içmeye teşebbüs gibi...