bugün

filmi vardı avalon lisesi diye harika olmuştu bence.
(bkz: excalibur)

(bkz: king arthur)
(bkz: tahta masa)
Aklıma permütasyondaki yuvarlak masa soruları geldi.Ne severdim ama...
palavranın hasıdır. evet.
masadaki herkesin esit oldugunu gostermek amaciyla yuvarlak olan masanin sovalyeleridirler.
Kral Arthur efsanesinde sözü edilen şövalye topluluğudur. En ünlüleri Lancelot'tur. O masada oturan kişi kralda olsa o masaya oturmuşsa diğer şövalyelerden farkı kalmazdı. Yani her konuda eşitliğe inanırlardı.
(bkz: lord perceval)
adaletin, beraberliğin ve gücün simgesidir yuvarlak masa şövalyeleri. özgür iradenin olduğunu ve özgür yaşamanın gerekliliğini savunurlar ve bunun için canlarının pahasına savaşırlardı. (bkz: kral arthur)
ingiltere'de geçmişte şövalyeler arasında astlık-üstlük gibi kavramların ve sorunların oluşmaması adına toplantıların yapıldığı masa yuvarlak masadır. Burada toplanan şövalyeler ise yuvarlak masa şövalyeleridir.
ne masası ne yuvarlağı arkadaşım diye soran şövalyelerdir.
masanın başına sen oturdun, ben oturdum, yok orası benim hakkım, hayır falancanın daha çok hakkı var... gibi tartışmalar olmasın için yuvarlak yapılmış masanın şövalyeleridir.
kral arthur efsanesinde bahsi geçmektedir.merlin in isteği üzerine bu masada ki sandalyelerden biri hep boştur o sandalyeye normal birinin oturması yasaktır, savaşmış ve galibiyet almış şövalye için ayrılmıştır hakkı olmadan oturanlar cezalandırıldığı için tehlikeli sandalye adını vermişlerdir.
(n-1)! farklı şekilde dizilim gösterirler.

n: şovalye sayısı
kral arthur efsanelerinde arthur'un adamları olan şövalyeler. aralarında üslük-astlık hissi oluşmaması için etrafında toplandıkları masanın yuvarlak olduğu rivayet edilir.
ezik batılılar'ın büyüklük tutukularını anlatan masallarıdır. bizim ezikler de güzel anlatımdan etkilenerek bi bok sanırlar. oysa batı kral arthur ve yuvarlak masa şövalyeleriyle, karşısında tir tir titrediği roma imparatorlarını yerden yere vurur, ezer, geçer, truva'nın intikamını falan alır. aç tavuğun kendini buğday ambarında zannetmesi veya kıçı açıkta yatanın gördüğü rüya kabilinden fantezilerdir. asterix de aynı malzemeden yapılmıştır..

onların kralları bizde vardır, akıncılardır, leventlerdir; ama anlatan yok dinleyen yok...
ibne oldukları rivayet edilir.
gossip girldekileri: serena, blair, chuck, nate, dan.
http://www.makaleler.com/...asa+%C5%9E%C3%B6valyeleri
şovalyeler, yeni çeriler kadar delikanlı olsaydı, yuvarlak masada oturmazlardı. hem ne o öyle, demirleri giyiyorlar. kılıçtan korunacaklarını zannettiler ama tetonozdan öldü şerefsizler. hem ananız yıkıyor lan oğlum o zırhları, yazık değil mi kadıncağıza, ipe asacam diye alt komşunun kafasını yardı. ee onda da suç, övünsün artık 'bizim oğlan da bir devlet kurumunda şovalyelik yapıyor' diye, komşunun oğlu lord oldu, kont oldu, dük oldu.
(bkz: abi gelin şunu köşeli yapalım)
(bkz: dolu bakınız)
(bkz: yuvarlak şövalye masaları)
duz mantik yurutme ile assolist kıvaminda olan cengaverlerdir.
türk olma ihtimali yüksek şovalyeler. * *

(#1203374)
Toplantılarını yuvarlak masada yapan şovalyelerdir nedeni ise herkes eşittir ve bir birine eşit mesefadedir.
güncel Önemli Başlıklar