bugün

1- yeni milli eğitim bakanımız Ömer Dinçer bey yeni bir uygulamayla başladı yeni sezona.5-16 tarihleri arasında oryantasyon semineri.19unda da okullar açılıyor

-Vallahi bravo size bakanım yumurtanın kıça dayanması tabiri yanlış olmaz galiba.Ağustos ataması tüm öğretmenleri il merkezlerine toplayıp okula başlamaya 3 gün kala bitecek olan bu seminerin neresi oryantasyon neresi seminer.Yapılan uygulamayla kimse görev yerine yerleşemedi 3 günde herşeyi halledecek, helaliniz var (!)

-Pekiya yapılan muamele yerleştirildi öğretmenlerimiz 8 er kişilik yurt odalarına toplandılar 100 kişilik seminer salonlarına.Ben öğrenciyken bile bu rezillikleri çekmedim.

-Soruyorum şimdi gerçekten öğretmen olduk mu? ben anlayamadım da.

-Bu olayın içine bi hıyar doğrasak cacık olur mu acaba ?
peki ya fahiş ücretlerle öğretmenevinde kalmak zorunda kalanlar...
hiç soruşturulmaz mı sadece yatmaya 360 lira vermek ne oluyor. üstelik bu doğuda kimsenin uğramak istemeyeceği şehirlerden biri. öğretmenin üzerinden geçinen bir şehir utanç verici. buna müsaade etmek de keza. üstelik burayı ne kadar çekici yapabiliriz diye düşünceğimize öğretmeni sömürmekle uğraşıyoruz.
Öğretmen düşmanı olan yeni Milli eğitim bakanının yeni uygulaması sonucu öğretmenlerin çektiği bir diğer rezillik. Bunlar iyi günleriniz çocuklar, daha öğretmenlerin dersi olmadığı halde okulda beklemesi ve hafta sonları da vardiyalı olarak okulun açık tutulması söz konusu.
gün geçmiyor ki yeni bir aptallık eklenmesin, tüm öğrencilere tablet bilgisayar dağıtılması aptallığının ardından sırada ne var çok merak ediyorum açıkçası.