bugün

Halklar kardeştir,politikacıları boş verin.
politik anlamda yunanistan ile türkiye zaten birbirlerini sevmemektedir, ama müttefikler o ayrı bir şey.

halk olarak her ne kadar bizden ve onlardan da bazıları "sevmiyoruz" diyorsa da, nötrdür.
tam nötr olmasa da nötre yakındır.

zaten politik anlamda birbirlerini seven pek ülke de yok.
birbirlerinden nefret eden pek millet de yok, evet.
yunan yerine yunanlı dersen sadece "yunanlı" değil türkler bile sevmez seni.
siyasetçileri gazlıyor artık nasıl kuyruk acıları varsa. mesela bir komutan çağırıyorlar programa ve soruyorla türkiye yi adam doğruyu söylüyor türkiye askeri bakımdan üstün diye hemen adamı dövecekler yayından kovuyorlar bekliyorlar ki yunanistanı övsün.

buarada bende yunanları sevmiyorum sebebi adamlar herşeyimize sahip çıkıyor. yok baklava bizim baklavasiz, yok yoğurt bizim yougurtosiz, yok pavyon bizim sirtakisiyos, hatta ankaralı turgut yunan vatandaşı olduğunu bile iddaa ederler yakında atinalı turgutcus diye hatta beyaz kuleden at beni in aşağı tut beni helen diye şarkısı var bile diye bilirler.
Bizimle savaşan bizi sevmez..
yunanlıdan sonrasını okumadım.

türkçenizi sikeyim, yunanistan insanına yunan denir, yunanlı demeniz de cahiliyet düzeyinizi gösterir.

aptalsınız, o sebeple sevmiyor olabilir yunanlılar.

almanlılar de o zaman kodumun salağı.
tanımamaktan kaynaklanan sıkıntı.

seneler önce bir televizyon programı izlemiştim. yunanlı bir öğrenci, türkiye'ye geldikten sonra, ülkesinde bizim hakkımızda duyduklarının bizimle hiç ilgisi olmadığını söylemişti. buradaki insanlarla tanıştığını, birçok arkadaş edindiğini ve hiç de kendilerine anlatılan insanlar gibi olmadığımızı anlatmıştı. hatta " çok iyi insanlarla tanıştım. ülkeme dönünce tanıdıklarıma da anlatacağım " demişti.

çıkarları nedeniyle halkları birbirine düşman edenlerin saçmalıkları yüzünden hiç tanımadığımız insanlara durup dururken düşman oluyoruz. her toplumda iyi de var kötü de...
Yalan more bu.

Yillarca bizim oraya moskof gavuru (tum slavlari icerir bu kelime dogu karadenizde) karsitligi yapildi.

Ruslari ukraynalilari bulgarlari tanidigimda anladim ki bizim islamcilarin uydurdugu bir seymis. Birak dusmanligi adamlar ile herseyimiz benziyormus a. Satayim.
Sevmek zorunda değiller, bende yunanları sevmiyorum.
Medeni oldukları içinmi dediğim sorunsal.