bugün

askeri darbe tarihin hiç bir anında mantıklı bir hareket olmadı. ama "yozlaşmış", kastı tek adam rejimi, tarihte birçok kez ülke adına iyi şeyler doğurmuştur.

bir tek memlüklerin darbesi sayılabilir o da bir süre sonra gelenek halini aldı yarrak kürek dağıldılar.
18 Ekim 1978: MSP eski milletvekili Halit Kahraman, Almanya'nın Duisburg kentinde
3 kilo 399 gram eroinle yakalandı. Kahraman, Alman polisine verdiği ifadede şunları
söylüyordu:
"Diyarbakır'da çiftçilik yapıyordum.1973 yılında, Erbakan tarafından kurulan
MSP'ne girdim. Tanıdıklarımla birlikte MSP'nin Diyarbakır örgütünü kurdum.

http://idealimforum.blogs...riatin-kisa-tarihi-7.html

MHP senatörü Kudret Bayhan ‘milletvekili ve uyuşturucu’ denilince akla gelen ilk isim.
1972’de kırmızı pasaportuyla Fransa’ya uyuşturucu sokarak yakalanmıştı.

Vekil olamayanlara örnekler var bir de... isviçre’de 1 trilyon değerinde 40 kilo
saf eroinle yakalanan MHP izmir milletvekili adayı Ali Rıza Gürbüz’ün de
(Milliyet/22 .02.1996) adı geçiyor mesela. Yine HADEP Hakkari milletvekili
adayı Nihat Buldan’ın ingiltere’ye 34 kilo eroin sokmaya çalışırken yakalandığı haberi.
(Milliyet / 28.03.2002)

Önemli ifşaatlar var bu konuda. Mesut Yılmaz Susurluk komisyonuna verdiği bilgiler
içinde; “Çiller döneminde Başbakanlık özel kalem telefonlarının eroin ticaretinde
kullanıldı” sözü.

(‘Yılmaz’dan şok açıklama’ 25.12. 1996 / Milliyet Hatice Gürel haberi). “Van eroin
baronlarına teslim” diyen Baykal (09. 08.2004), Demirel’in “Eroinci milletvekilini
ortaya çıkarın” mesajı (22.05.1991)

https://www.milliyet.com....-topal-hikayeleri-2143538

bunlar seçilmiş , seçtirilmiş insanlar ....
seçilmiş adam yozlaşmış olmaz. yozlaşmış olan darbe yapan vatan düşmanlarıdır.
ikisi de darbedir. biri postalla yapılan, diğeri sivil yolla yapılan. böyle bir konuda yazan da ya arbutus olurdu, ya da kurgtan. sözlükte bu konuları objektif biçimde açıklayabilecek kaç kalem var zaten?

büdüt: arbutus da yazmış zaten bir gün önce. beni şaşırtmıyorlar. kalemleri keskin olsun her ikisinin de.