bugün

4 yıl öncesine kadar sadece benim yaptığımı düşündüğüm eylemdi. üniversiteyi kazanıp da 3- 4 kişi aynı evde kalmaya başlayınca fark ettim ki yalnız değilmişim. bahsi geçen şey toplumun kanayan bir yarasıymış meğer. kronikleşmiş artık.

yalnız yatmanın sebep olduğu bir davranış mıdır? yoksa abazanlıktan kaynaklanan bir yorgana kerkinme içgüdüsü müdür? bilemiyorum tam olarak. ama insan bunu yapmadan uyuyamıyor, bir süre sonra takıntı oluyor zaten. hava buz gibidir mesela, yatağı ısıtmak için uğraşırsın bir hayli zaman. yatak ısınmaya başladıkça dalıp gidersin uykuya. ertesi sabah ne olur peki? bel tarafında bir soğukluk hissedersin (hayır hayır! bel soğukluğu değil bu. çok fesatsınız lan valla!), şöyle kafayı kaldırıp baktığında o klasik eylem bir daha yapılmıştır; yorgan bacakların arasında, göt dışarda.. vücudun yarısı donmuş bir şekilde kalkarsın yataktan bu sayede..

velhasılı kelam; çok zor bir takıntı lan bu. allah sahiplerine sabır, popolarına sıcaklık versin.
apış arasının ısınması münasebetiyle, yorganın daha soğuk olan dış yüzeyini bacakların arasına alma durumudur. dikkat edildiği takdirde sabahları, yorganın dışı apış arasının içiyle entegre olmuş durumda uyanacaksınızdır.
(bkz: sapıklık belirtileri)

tanım1: ayrıca yorganın pek takmayacağı durum.

sapık ergen: al sana al sana al sana nihahaha
yorgan: napıyon lan arıza
s.e.; seni nihahaha
yorgan: ıhhhh jim yılmaz harcanma olm sen buralarda, takoz ne espriden anlıyo ne mevzuudan sivilce mi la şu ne öyle ahahaha
s.e.; ühühüh

tanım2: yorgandan ayar* almanıza sebebiyet verebilecek olay.
*
feminen bir davranış.
farkında olmadan da yapılabilecek eylemdir. sabah uyandığınızda gördüğünüz rüyanın etkisiyle de o durumda olabilirsiniz! der vatandaş..
sonrasında yorgan bir battaniye doğurur ve geceler dahada bi sıcak geçer.

(bkz: kazanın doğurduğuna inanıyorsunuzda)