bugün

"3 kapak getirene tekerlekli sandalye hediye" kampanyasından yararlanması için yapılan iyiliktir.

Sizler de gereken duyarlılığı gösterip özürlü arkadaşların hareket etmesinde rol oynayabilirsiniz. Yani.
Güldüm. Ama güldüğüm icin kendimden utandım az, bi daha okudum yine güldüm.

Güzel bir kara mizah.

Edit: mal sensin, mizah da sana girsin. idrakında sorun varsa siktrgit cin ali oku. Kara mizah ne biliyor musun sen?
Dolayli yoldan iyilik yapmaktir. Balik tutmayi ogretmek gibi.

Basligi acan eleman trolluk denemesi yapmis ama benim anlamadigim bir konuyu da gun yuzune cikarmis. Bilindigi uzere mavi kapak muhabbeti var. Herkes biliyor bunu, engelli arkadaslar dahil. E ben gecen gun yolda yururken elindeki pet siseyi kapagiyla beraber yola atan tekerlekli sandalyeli gordum? Nasil olacak bu isler aslan? Siz daha birbirinizi birak cevreyi dogayi siklemiyorsunuz ki?

Ayrica boyle bir durumda her biri toplanip baskasindan beklemeden kendileri mavi kapak mevzusuna girse simdi cok yol kat etmislerdi.
Özürlü değil engelli denir diye uyarmaktan kendimi alamadığım cahil yazar beyanıdır.

3 kapakla da tekerlekli sandalye verilmeyip dalga geçme ezikliğine kavuşmuş yazardır. (bkz: hll spr dvm)

Ayrıca;

Sosyal güvelik kurumu engellilere tekerlekli sandalye veriyor. Hatta bırakın normal tekerlekli sandalyeyi, tıbbi açıdan ihtiyaç duyana akülü sandalye de temin ediliyor. Sosyal güvencen yoksa yeşilkarttan ya da Sosyal Yardımlaşma Dayanışma vakıflarından tekerlekli sandalye alma hakkı var. E o halde neden toplanıyor bu p...et şişe kapakları? ilkokul çocukları seferber edilip çöplerden neden kapak toplatılıyor? Neden dramatik mesajalarla toplumun duyarlı kesimlerinin iyi niyetleri, vicdanları dürtüklenerek engelliler acınacak insanlarmış gibi onlar adına yardım dileniliyor? Bütün toplum seferber edilip bir tekerlekli sandalye için 250 kilo kapak toplatılıp piyasa değeri yaklaşık 200 TL değerinde sandalyeler verilirken, devletin sosyal güvence kapsamında engellilere piyasa değeri 300-700 TL’ye kadar tekerlekli sandalye verdiği maalesef bilinmiyor. Devletin bütün engellilere (Sigortası olan engelliye sigorta kapsamında, sigortası olmayana yeşilkart kapsamında) tekerlekli sandalye temin etmekte iken bütün insanları (hele hele basında kimi haberlere yansıdığı üzere, kimi engelli yakınlarını çöplerden) kapak toplatmaya sevk etmek, kamuoyunun yanıltılması anlamına gelmektedir. Bu tip kampanyalar toplumda engelli sorunlarının tekerlekli sandalye temin sorunlarına indirilmesi gibi bir yanlış algılama doğmasına sebep olmaktadır Diğer taraftan engelliler için kapak toplayan kesimlerde (özellikle çocuklarda) engellilerin yardıma muhtaç, kapak toplanmasına dahi ihtiyacı olan insanlar olarak algılanması tehlikesini içermektedir. Kamuoyubilmesini istiyoruz ki; Engellilerin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılanması için kapak toplanmasına ihtiyaç yoktur! Engellilerin ihtiyacı olan tek şey, ona yasaların tanıdığı haklardan faydalanmasında yardımcı olunmasıdır. Eğer kapak toplanmasında kamusal bir amaç güdülecekse bu amaç sadece çevre sporunlarına yönelik duyarlılığı artırmak olmalıdır. Bunu yaparken de kampanyaların özen göstermesi gereken konu (insanların çöplerden kapak toplaması değil) hijyene dikkat edilerek, yardım sever insanın duyguları sömürülmeden bu işlerin yapılmasını sağlamak olmalıdır.

son olarak da o dalga geçtigin özürlü değil engelli sandalyesine oturursan şu başlığı görünce için cız eder evlat.

zall kendini parçalıyor sizin gibi veletlere bunu anlatmak için herseferinde ama bir türlü basmıyor beyniniz bak aç oku !

( bkz:#28603066 ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biliyoruz ki tekerlekli sandalyeye muhtaç engelli(siz) vatandaşlarımızın coğu internette vakit harcamaktadır. Ve yazar değil okur olan vatandaşlardan bu kesimi kandırabilir saf olanları umutlandırabilir ve onların yarım olan hayat zevklerinden bir parçada sen kopartabilirsin. Yapma ufaklık yapma !
güncel Önemli Başlıklar