bugün

madamın dibidir.

bilen varsa az anlatsın lan nasıl mayalanıyodu bu süt soğuk mu olcaktı sıcak mı amk ya?

edit piaf: ulan bide sözlük kızlarını beğenmiyosunuz hepsi mayalıyo olm yogurt bunların. canımlar.
Himalayanın bağrında yetişmiştir.
al evlen modelidir. yoğurt mayalamayı biliyosa elinden her iş gelir.
Süt ne soğuk ne sıcak olacak. Adam gibi kaynadıktan sonra ılımaya bırakılacak sonra serçe parmağınızın dayanacağı ısıya gelince bi kasede bi kaşık yoğurdu ılışan sütle ezip süte katıp karıştırın. Bi sofra bezi ile sarıp 3 saat bekleyin.
ben ben ben ben * ılık bi tencere süte bi cay bardagi kadar yogurdu ekleyip kabuk tutan sutun kabugunu kirmadan hafifce karistrmakla olur. saygilar
al evlen modelidir. yoğurt mayalamayı biliyosa her iş gelir elinden.
Hatunluğun nirvanası , hatunun dibidir .
Asıl maharet pastorize sütü mayalamak. Köy sütünü herkes mayalar. Onu tutturun da görelim.
Sütün içine yeteri miktarda mayayı katıp beklemeyi marifet sanan cinstir.
Ben yaptım gecenlerde çok da güzel oldu.

Taktik vermek gerekirse;
Elinizi yakmayacak sicaklikta ılıktan biraz sıcak bir süt olmalı. Ve mayayı cok sıvı kıvamlı ve az koymaliyiz. Yani ben 3 kg süte 1 tatlı kaşığı kadar koydum. Sonra sar sarmala posetle 4 saat beklet. Dolaba kaldir. Afiyet olsun ehehe.
Gıda mühendisi olabilir.
Ekmek de yapabilen kızdır.
sağlıklı beslenme takıntısı olabilir. peynir,ekmek,yoğurt hepsini evde yapıyorum. hatta bugün şekersiz,yağsız nutella yaptım.*
Hayatını bakteri olarak sürdüren kızdır. Bakterilerin de mi cinsiyeti oluyordu?
Herhangi bir kızdır, bilmiyorsa sıkıntı.
burdan evlenme teklif ettiğim kızdır.
Çok basit iki dakikada yapılacak sorunsuz, çaba gerektirmeyen yapabilenin takdir beklememesi gereken durum.
cay koyabilen kizla ayni kizdir.
Hamur kızarması da yapar.
Ilık süte yoğurt ilave edenbilen insandır. Mucid, bilim insanı değildir.
Gerçekten hamarat olan kızdır.
yoğurt mayalayabilen erkekten farkı olmayan kızdır. o da bi ananin evladidir.
Helal olsun kızıdır.
Kendi yaptığı Yaprak sarmasının yanına kendi mayaladığı yoğurdu da koydu mu sofraya, alnından öpülür.

evlenilir bunla.
Beceriklidir.
anadoludan bir nefes barındıran kızdır.

erkeğim ben bile biliyorum, neden bu kadar basit bir şey için alkışlar yükseliyor anlamak mümkün değil kızıdır.