bugün

hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz hem yararlı hem de çok komik bir hikayeden alıntı bir cümledir...

işte hikaye ve kullanım şekli..

Ormanda bir maymun topluluğu varmış. Bu maymunlardan bir tanesi ormanların kralı aslan hakkında devamlı ileri geri konuşur ve eleştirirmiş. Nerede bir kaç kişi toplansa o oraya gider" aslan şöyle kötü yönetiyor, böyle çalıyor çırpıyor" diye fitne fücur üretirmiş..

derken tüm bu maymunun yaptıkları aslan'ın kulağına gitmiş..aslan bir gün ormanı denetlerken o ileri geri konuşan maymuna denk gelmiş. zaten onu arayan aslan için güzel bir fırsatmış ve aslan da bu fırsatı kaçırmamış. kükrer bir vaziyette maymuna seslenmiş..

- Heyy Maymun!! Buraya gel!!

Aslan'ı gören maymunun beti benzi atmış hele konuştukları aklına gelince..süklüm püklüm aslanın yanına seyirtmiş.

-buyurun kralım!
-ulan sen benim hakkımda ileri geri konuşuyormuşsun doğru mu bu?

işte maymunun korktuğu başına gelmiş..evet hesap zamanının geldiğini anlamış..ama gayet soğukkanlı bir şekilde cevap vermiş..

- haa!! o mu ? kralım bakmayın bana,, yiyoruz muzları amcık amcık konuşuyoruz öyle işte..

deyivermiş..

şimdi ola ki karşınızda amcık amcık konuşan olursa " çok muz yiyorsun herhalde" diyebiliriz.
maymuna ne yapıyorsun diye sorulduğunda " muz yiyorum, aslan s. kiyorum" diye cevap verirmiş. tabi bu durum aslanın kulağına gitmiş. bir gün bizim maymun aslana denk gelmiş.
aslan sormuş: - ne yapıyorsun maymun?
maymun cevap vermiş : - ne yapalım kralım muz yiyorum s.k s.k konuşuyorum.

başka bir formatıdır.