bugün

Efendim muhalefet cephesinde gelişen her olayın akp komplosu olduğunu iddia ettiği zihniyetin görmezden geldiği ihtimaldir. Komplo dedikleri olaylara göz atalım neler olmuş bir bakalım.

Baykal'ın atletik görüntüleri için komplo dediler ne mi oldu? Yerine kemal bey geldi hem de hiç hesapta yokken. Akp için Baykal mı iyiydi kemal bey mi diye sormak bile istemiyorum çünkü bu olaydan sonra chp nin oylarında meydana gelen artış herşeyi açık olarak anlatıyor.

Süper milliyetçi mhp'li gençlerin kaseti değil arşivi çıktı buna da akp komplosu dediler. Son durumda ne oldu mhp mağdur rolü oynayarak oylarını arttırma çabasında. Akp'nin işine mi geldi siz düşünün. Üstelik son kasetler de ne hikmetse seçimden sonra açıklanacakmış, Akp komplosu efendim olur mu...

27 nisan muhtırasına bile akp komplosu dediler akp asker işbirliği dediler. Sonra da çıkıp bizim kağıttan kaplanımız dediler. Abi lütfen bu konuyu açıklamak istemiyorum.

Son kpss de adamlar bildiğin aile boyu kopya çektiler. Üstelik başkan olayı kabul etti istifa etti. Olay akp ye ve cemaate yüklendi. Başkana kimse ses etmedi. Ulan adam kabul etti daha ne olsun insaf.

Şimdi gelelim ygs olayına. Tam seçim öncesi böyle büyük bir guruhu en derinden etkileyebilecek bir olay düşünün en iyi örnek ne olabilir tabiki haksızlık düşüncesi. Peki bunu en kolay nerede yapıp suçu başkasına atarsınız tabiiki genel sınavlarda.

Efendim tüm dünyada çekilen kopyayı engellemek için kullanılan son teknoloji ürünü bir sistemde bu kadar büyük bir hata çıkıyor. Neden çünkü bazıları artık kopya çekemeyecek. Yıllardır aile boyu çeken gençler artık bu lüksten yoksun kalacaklar hiç olur mu...

Kopya olayını kabul edip istifa eden bir başkandan kalan bir kadro var efendim elinizde. Tamam bunun bir kısmı son dönemde değişmiş olabilir ama bunun akp kadrolaşması olarak nitelenmesi biraz acımasızlıktır. Kimse mi hakkıyla gelmez arkadaş oraya. Son dönemde geldiye kesin akp getirmiştir onu değil mi...

Diyelim ki akp kadrolaştı neden böyle bir şey yapsın. Bu kadar yerde kadrolaşırken kimse bunlara karşı çıkamazken tutup tam seçim öncesi iki gün sonra birinin bulup ortaya çıkarabiliceği bir şifre macerasına neden atılsın ki salak mı bu adamlar. Bu adamlar bu işi bu kadar istiyorsa kendi istedikleri adamları gerekirse açıköğretime sokar yine işe alırlar. Niye kendilerine zarar verecek böyle saçma sapan bir olaya girişsinler. Ayrıca sadece matematik çözerek de bu adamları en iyi yerlere sokamayacaklarına göre böyle bir riski neden alsınlar. Çok istiyorlarsa adamlara cevap anahtarını verirler daha kolay olur kimse anlamaz.

Peki bu riski kim göze alır. Ya da bu iş kime yaradı diye de sorabiliriz. Artık bunu da sizin takdirinize bırakıyorum. Bu işi tv reklamlarına kadar götüren, malzemeden en iyi çıkarı nasıl sağlarım diye düşünenlere sormak lazım.

Anında gelen eksiye serzeniş editi: Ulan olum bi oku da öyle yaa.