son günlerde adı birbirleriyle sıklıkla geçen ikili.
cemaat dışından fakat cemaat içinden çok sevdiği kişiler olan bir insan olarak yazıyorum bunu. lütfen ön yargısız olun ve söylediklerimi düşünün.

öncelikle cemaat böyle bir şey yapmaz, yapamaz. manevi, ahlaki nedenlerle değil rasyonel sebeplerden dolayı yapmaz. cemaat son derece koordineli bir nevi makine gibi işleyen bir sistem. nereden baksan bu ülkenin yüzde 60 ı cemaate sevmekte onlara güvenmekte.
peki bu büyüklükte bir cemaat 100,200,300 (yada hangi rakam varsa) öğrenci için bu olayı yapar mı? bu kadar insana nasıl güvenebilir. 5 yıl sonra birisinin çıkıp her şeyi açıklamayacağından nasıl emin olabilir. sorular bana gelse 5 yıl sonra vicdan azabından ölüp her şeyi anlatsam cemaat ne hale düşer? sizce adamlar bu kadar büyük bir risk alır mı? neden alsın ki. zaten her ilde yüzlerce evi binlerce öğrencisi mevcut.
lütfen mantıklı olun, kendinizi onların yerine koyun. bu kadar büyük bir yapı kendini harcatmaz bu kadar kolay.

bi başka konu şifreleme olayı. arkadaşlar hiç düşünmüyor musunuz madem bu kadar güçleri var, istediği öğrenciyi istediği yere oturtuyorlar falan filan bu kadar saçma bir şeyle uğraşırlar mı? sınavdan sonra kağıtlarla oynarlar, öğrencilere çaktırmadan soruları verirler. dikkat edin çaktırmadan diyorum çünkü ilk dediğim bunda da geçerli.

örneğin polislik sınavında olduğu gibi çıkması muhtemel sorular altında denemeler arasına sıkıştırırlar benzer yada kısmen aynı soruları. polislik sınavlarında da yapılan budur.

ha içiniz rahat değil mi? bırakın uzmanlar, savcılar, hakimler incelesin. karar verilsin.