bugün

Ajdar anık der susarım....
Bunun potasyumu az galiba, halen baş ağrısı geçmedi.
Maalesef ne zaman alsam keşke ithal muz alsaydım dedirtti. Genelde ham şekilde koparıldığı için pek tatlı değil.
Bu konuda üreticilerimizi uyarmak isterim.
jigolo siteleri için güzel bir nick olabilir.
Anamur diye satılanların çoğu Alanya menşei ve pek tatlı değiller.
zamlardan etkilenmeyen nevale. hala 8,5-9 TL bandında.
8-10cm bamyaların kolay tarifi.
turkiyede muz piyasasını yavaştan ele geçirdiği hissediliyor. önceleri anamur muzu denilen küçük muzlar vardı. ve bunların üretim alanları anamur gazipaşa arasındaki bölgelerde üretim gerçekleşiyordu. seracılık ve gelişen tarım teknolojileri ile birlikte bugün mersin ve alanya nin birçok bölgesinde muz seraları yaygınlaştı.
markette ve pazarda 7-8 tl ye gördüğünüz cikita muzdan az kısa ama aynı kalınlıktaki muzlar bu bölgenin muzları.
en azından artık muzu makul fiyatlardan alabilecegiz bu sayede.
yerli muz deyince aklıma direkt Ajdar geliyor. Adam nasıl bilinç altıma işlemişse artık...
glisemik yükü azdır en sağlıklı muzdur. şerbet gibi şeyleri nasıl daha cazibeli buluyorsunuz anlamam.
yerli ve millidir.
üretim, işleme, paketleme ve pazarlama aşamalarında karşılaşılan sorunlar neticesinde çabuk bir şekilde kararan ve raf ömrünü uzatamayan muz. yetkililerin belirttiğine göre, bu durumun önüne geçilebilmesi için muz araştırma istasyonlarının yapımı tamamlanmalı, sebze serasından farklı bir sistematiğe sahip olan muz seralarının kurulumu gerçekleştirilmeli ve halihazırda yapılan 7 - 8 aylık üretim yerine yılın 12 ayına yayılacak bir strateji benimsenmelidir.
samimiyeti ve güler yüzüyle arkadaş çevresinde sevilen, kral bi yazar.
(bkz: anamur muzu)
daha çok cinsellik ihtiva eden bir söyleyiş gibi gelyor bana..anlayan anladı hocam,oynatalım uğurcum..
yeni bir yazar. hoşgelmiş.
son zamanlarda bulunması zor olan lezzetli muz türü. tahtını çikita muza kaptırmıştır lakin çikita muzdan hiç bir zaman yerli muzun verdiği tad alınamamıştır.

çikita samandır, yerli muz baldır.