bugün

tadını hiç bir yatak veremez. samimiyet, çocukluk getirir insanın aklına bu yatakta.

genelde bayramlarda akrabalar gelince çıkarlar meydana.
o yatağın soğukluğu bile güzeldi, sobanın azıcık yanına yapılırdı 2 3 kişi birlikte yatardık güzel günlerdi.
Bizim evdekilerin kültürüne dahildir. Kardeşlerimin çoğu hala yerde yatmaktadır.
çok keyiflidir çok da rahattır . Lakin tam uyuyacakken bir kuşku düşer içine ...''ya uyurken örümcek çıkarsa'' :|
Kas yapmak isteyene önerilir her gün yatağı serip kaldırın zamanla kendiliğinden kaslanırsınız. Tecrübeyle sabit.
Yataktan düşme ihtimalinin olmadığı, özellikle Anadolu' da kalabalık ailelerin yatağıdır.
Yakın zamana kadar, dayı, teyze, cümbür cemaat gidilen anneanne evinde, huzurla, mışıl mışıl uyunan yataktır.
Sebebi nedir bilmem en sevdiğim yatak çeşiti.
Yeni evimde de çift kişilik yatağın altına ince bir sunta kestirdim direk üstüne yatağı koydum.

Çok keyifli şahsen. Ve çok güzel duruyor.
görsel
Sanki daha güzel bir uykuya neden oluyor.
Belki de bana öyle gelmiştir bilmiyorum.
dünyanın en güzel yatağı. sikeyim sarayını, villasını. ruhum fakir aq, yıkık dökük evlerde daha mutlu hissediyorum. başımızı sokacak bi yer olsun yeter.
görsel

Misafirimiz var, biradere mekanını ayarladık.

inanır mısınız sevgili yazarlar şu 2+1 evimizde ki mutluluğu ve samimiyeti saraylara değişmem..
insanı gerçekten rahatlatan yataktır. Kişinin ayağının yere değmesi güzel his.
14 senemi verdiğim yataktır.
Misafir in gittiği yerde ben zaten yerde yatmayı seviyorum dediği yatak türü.
zenginler bilmez bunun tadını.
Tadına sokayım denilesidir.

Olm hakikaten şu fakirliği romantize etmeyi ne çok seviyorsunuz.

1 hafta yatırsak yer yatağında götün başın tutulur

Ama ortamlarda sobalı ev ve yer yatağı harikkaaaa dersiniz.
yazın köylerde tatlı olur.
eskiden havalar daha mı sıcak olurdu ne.
buna yatınca az da olsa serin hissetirir.
Bence gayet güzel bişey ama döşşek kalın olursa... çocukken döşşekte yatmayı çok severdim... ama hala döşşekte yatanları bilmiyorum...