bugün

üç kuruşluklara inat, kırk kuruşa kıyma kampanyasıdır.

gazete, bir gün kahve köşesinde, bir gün kampüs bahçesinde, kantinde, parkta unutulacaktır. gerekirse, "yerli sermayeye" yani sadece ve sadece kendi cüzdanıma güvenerek tanımadığım insanların kapılarına bırakacağım.
gereksiz kampanya. ali kemaller varken yeniçağ okumak gereksiz. türkiye mi? türk mü? what is it?
bir 30 ağustos daha, köşedeki 30 piksellik atatürk resminden bile rahatsız olanlarla geçiştirilip giderken, bir kez daha hatırlanan kampanya.

daha belirli bir fikri oluşmadan "arkadaşlar solcu, babam solcu, ben de solcu olmalıyım" diyip sadece o tarafa yönelik kitap ve gazeteleri okuyanlara lafım yok. birkaç tanesini tanırım, bir süre sonra hiçbir şey anlatamıyorsunuz onlara.

kimse kimseye zorla gazete okutturmuyor. ama insanların eline zorla el ilanı verenler okumanın zorla olduğuna inanır, o başka.

üstelik, mhp kökenli birkaç yazarı barındırmasına rağmen, mhp ile, zamanın çakma ülkücüleri ile kavgalıdır bu gazete. yani, anlayacağınız, gerçekten milliyetçidir. zamanında ordunun yaptığı yanlışlara da giydirmiştir, hatta hilmi paşa'nın meşhur andıçta kendisine özel yeri bile vardır. hulki cevizoğlu da yazar, rauf denktaş da. ulusalcı gazetedir kendisi. ( sırf bu kelime yüzünden almazsınız şimdi. ulusalcı!!! bööö!! )

hem hangi sosyalist sopalayıcı gazete, deniz gezmiş'i yazı dizisi olarak yazar ki?

okuyan bilir.

geçenlerde "atatürk'ün evrensel boyutları" diye kitap veriyordu. bizim bayiiye gelmemiş. bilen, okuyan varsa göndersin bana da.

ben kendim milliyetçi geçinirim, bir kere ortadoğu okumuşluğum yoktur. bu yeniçağ'ı da eski komünist olan amcamdan tavsiye alarak öğrendim. iyi ki de öğrenmişim.

tavsiye ederim. okuyunuz, okutunuz.
(bkz: allah akıl fikir versin kampanyası)
bir gazetenin, devamlılığını sağlamaya çalışan kampanyadır.

buradan yöneticilerine sesleniyorum:

paşam siz gazete çıkarın, biz okuyalım. zira biz "gazete almayız", "gazete okuruz".

1- fikirde herhangi bir yeni açılım getirmeden, ciddi bir içtihad ayrılığı olmadan, değişen dünyayı yeniden "türkçe" okuyamadan, diğer gazete etrafındakiler kötü adamlar, biz iyi adamlarız rollerine para vermemizi beklemeyin.

2- en az yaygın medya kadar kaliteli haber ve görsellik sunun. dünya gazetelerinin sunum zenginliğine baktınız mı hiç? ben mesela yeniçağ aldığım zaman, hürriyet gazetesinin manşetindeki olayı, yeniçağın kendi muhabiri tarafından yazılmışını görebilecek miyim? yok diyorsan kaybettin zaten, fikri gelişmesini büyük oranda temellendirmiş bir milliyetçi kusura bakmayın ama cevizoğlu'nu referans kabul edecek değil. yani ben fikir gazetesiyim kandırmacasından vazgeçin. köşelerinizde referans isimler yazmıyor ki bu sizin suçunuz değil, genel olarak milliyetçiler uzun zamandır fikri referans alınacak aydın yetiştirmiyor. (ruhun şad olsun erol güngör)

3- bütün bu saydıkların para ile oluyor o da bizde yok diyorsanız, medine dilenciliğini bırakın. verin şu an kullandığınız bütçeyi, size gazete nasıl çıkarılır gösterelim... (ben, şahsen, tek başıma, kendim)
güzel bir kampanyadır. ancak mümkün olması zordur. şöyle ki: yeniçağ gazetesinin bayilere gelmesi bir şekilde engelleniyor. çoğu bayide bulunmaz ve bulunan yerlerde de 2 tanedir en fazla o da en altta durur.
Zorunlu bir tedbir ve destek çağrısı

Saygıdeğer okuyucularımız ;

Her geçen gün artan maliyetlerden gazeteniz Yeniçağ'ın da etkilenmesi kaçınılmaz oluyor. Buna rağmen siz değerli okurlarımıza yeni bir maddi yük getirmeden Yeniçağ'ı ulaştırmak için bugüne kadar direndik. Ancak ekonomik şartlar bizleri bir takım tedbirler almaya mecbur bıraktı. Bu sebeple sayfa sayımızı 16'ya düşürmek zorunda kaldık. Sayfa sayısını azaltarak, ancak içerikten taviz vermeden yaptığımız bu değişikliği anlayışla karşılayacağınızı ümid ediyoruz.

Hergün 2 Yeniçağ

" Ne ABD örtülü ödenekleri ne Soros finansı ne de AB fonları ... Sadece okurlarının satın alabildiği gazete ... " olan Yeniçağ'a bundan sonra da desteğinizin süreceğine inanıyoruz. Hergün 2 gazete alarak bu zorlu günlerde " Milli Direnişin Kalesi " Yeniçağ'a güç katmanızı bekliyoruz.
Saygılarımızla.

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=21774
arslan bulut'un kafasında 2.5 kilo jöle ile ana haber bültenlerinde boy göstermesiyle gerek kalmayacak kampanyadır.*

satışlar patlar şerefsizim. fethullahçı medyanın okur kitlesi zaten mal, ne yazdığını anlamadan okuyorlar. liboşu da, dincisi de alır.
güncel Önemli Başlıklar