bugün

%99 islamcı, ılımlı islamcı, radikal islamcı vs. dir...

--spoiler--

dedi ki 'oku'....Allah'ın adıyla oku.Allah'ın adı yoksa bile oku...

--spoiler--

buradan ne anladığı, ve nasıl yorumladığı bu cümleyi tartışılmayacak kadar ucuz insanlardır bunlar! yıllardır bir "gavur malı" geyiği çeviriyorlar. ulan dallama! severek kullandığın elektronik tesbih'i de batıdan patentleyip tayvan'da üretiyorlar. çok basit bir anlatım olacak ama; senin dinin ilim irfan dini lakin, bir boka yaramıyorsun. hayatı kolaylaştırmak adına girişim sergilediğin en ufak bir iş bile yok. tek yaptığın islamın şartlarını yerine getirmek! onu da yalan yanlış yapıyorsun -ki bunun adına yüzlerce başka başlık açılıp ayrı ayrı incelenebilir...

evet yenilikler batıdan geliyor ve severek kullanıyorum! taktir ediyorum because; adam buluyor buluşturuyor, işlevsel araç gereçlerle hayatımı daha yaşanılır kılıyor. kazandığı her para helaldir lan bu adamların... bu sabit fikirlide oturmuş, ilimle, irfanla uğraşacağına "gavur malı cart curt" ! senin beyninin sol lobunun varlığından şüphe duyarım arkadaş!

bir de, aşırı milliyetçi kesim felan var böyle uyuz olan! onlarda aynı bokun soyu. kendi toplumuna mensup insanların yeniliklerini, buluşlarını mı kullanmak istiyorsun. azcık akıllı ol o zaman. teşvik et! ilim irfan yuvalarında reisçilik oynayacağına, derslerine ver kendini, bir faydan dokunsun o vakit! yıllarca gavura sövüyorsun lakin, iki kuruş fazla para kazanmak için ona hizmet ediyorsun! nerede kaldı sağlam karakterin o zaman...
( bkz: bir denklem sabiti olarak yeniliklerin batıdan gelmesi )*