bugün

Özellikle 98 ve sonrası yetişen kardeşlerimizde gözlemlediğim durum.
Biraz daha eski olarak bizlere oha, çüş demenin bile ayıp olduğu öğretildi. Çok samimi arkadaşımızla olmadıkça kullanmayız.
Fakat yeni nesil bu tür kelimeleri sosyal ağlarda birbirlerine iltifat olarak kullanmakta.
Çok güzel çıkmışsın yerine (bkz: oha)
şundan olabilir (bkz: küfürbaz haydo).
kabalığın, görgüsüzlüğün moda olmasıyla alakalıdır. sosyal medya sayesinde moda oluyor kabalık da görgüsüzlük de. ergenlerin nokta yerine kullandığı kısaltmaları da biliyoruz sonuçta.
(bkz: oha falan olmak)
piçliği bir bok sanmalarında.

amın evlatları sokak ortasında, herkesin içinde amına koyayım, götüne koyayım ağızlarından eksik değil. yanında insan mı var hayvan mı var, kadın mı var çocuk mu var umrunda değil. Allah'tan ben gibi efendi adamlar la havle çekiyor. ulan biz bunların yaşındayken milletin yanında küfür eden arkadaşlarımızı ayıplardık. insan ol pezevenk derdik. evet biz de küfür ediyorduk ama bu ibnelerin ki haddini hududunu aştı.
yeni neslin saygı nedir bilmemesidir.
Kufur bir asagiliklastirma degil aksine kultur harmanlamasidir. Siz bir koylunun siksiz cumlesini duydunuz mu ? Duyamazsiniz cunku halkin dili budur aminakoyum. Lakin ergenler haric..
çok haklı tespittir. az önce yolda yürürken en fazla 10 yaşında bir çocuk gördüm, bağırarak ana avrat düz gidiyordu. ben on yaşındayken öyle bağırarak bok bile diyemezdim. arkadaşlar arasında salak falan dendiğinde alınırdık.
Doğrudur. 6.sınıfa giden kızların kendine " tumblr girl " diyip cool olsun diye küfür etmeleri, her cümlenin sonuna "piç" ya da "göt" demesi de örnektir.
Aynen amina koyim.
Her eve bir bilgisayarın ve internetin girmesinden kaynaklanan sorundur. Sosyal ağlar ve sayfalar tetikleyici etkenleridir.
facebook yüzündendir.